«Макрокосмос бойової землі»: лучан запрошують на фотовиставку військового Олександра Країло

Лучан та гостей міста запрошують на виставку фотографій воїна Олександра Дункана Країло, які він зробив під час несення бойової служби на Лиманському напрямку Донецької області у 2023–2024 роках.

Для Олександра фотографія була не просто захопленням – це був спосіб триматися за життя, повідомляють у Волинській обласній науковій бібліотеці ім.Олени Пчілки.

«Його тиха форма медитації, у якій він знаходив світло там, де, здавалося, його вже не може бути. Це було вміння бачити красу серед руїн, помічати живе в тому, повз що більшість проходить, і ділитися цією красою з любов’ю.

Серед вибухів, обстрілів, дзижчання дронів, утоми й втрат, серед попелу та зруйнованих ландшафтів Саня вперто шукав і знаходив Життя. У короткі паузи між боями він годинами спостерігав за комахами, знімав їхні маленькі історії, наповнені емоціями й тишею. Його світлини – про спокій, про ніжність і про диво існування, яке не зникає навіть на війні. Свої роботи він публікував у всеукраїнській спільноті «Комахи України».

Читати ще: «Для мене дуже важливо бути тут»: у Луцьку відкрили виставку французької художниці. Фото

Олександр ніс бойові чергування, відбивав атаки ворога, дивився в очі смерті й щоразу обирав Життя. Він рятував, підгодовував, евакуйовував хвостатих друзів, бо не міг інакше. Одна з них приїхала до Луцька й стала частиною нашої родини – живим продовженням його турботи.

Цей світ сповнений дива, навіть тоді, коли здається, що навколо лише темрява. Потрібно лише наважитися відкрити очі й серце, щоб побачити Диво Життя», – йдеться у дописі.

Відкриття виставки відбудеться о 17:00 12 січня. Вона триватиме до 22 січня у Волинській обласній науковій бібліотеці ім.Олени Пчілки.

Джерело

Новини України