Домой Украина Майстер джентльменських домовленостей, або Про що мовчить Порошенко

Майстер джентльменських домовленостей, або Про що мовчить Порошенко

1112
English EN Russian RU Ukrainian UK
ПОДЕЛИТЬСЯ

Пам’ятаєте анекдот про картярів? Питають у жевжика, як це ти стільки в британських лордів в карти виграв? Він розповідає: “Сів я з тими лордами грати. Після першої роздачі я відкриваю карти, а решта ні. Кажуть, що джентельмени довіряють один одному. Ось тут мені карта і поперла.”

Якщо не перевіряти карти у нашого президента, то ніби результат є. А якщо перевірити? Як це з посадовцями США: “зняти усі перешкоди на шляху закупівлі вугілля, окрім підписання контрактів”? Як це у Франції домовитися, що “французькі інвестори тепер почуватимуться в Україні комфортно”?

Чому президент України домовляється про те, щоб французи інвестували в переробку сміття в Україні?

Звичайно, відвідувати іноземні країни і робити від імені України заяви – це сама що не є президентська робота. Але Президент України не має повноважень і компетенції в питаннях торгівлі та економіки. Це повноваження уряду або господарюючих компаній. І для посадової особи домовлятися про те, про що зобов’язані домовлятися інші – це не допомагати цим іншим, а перевищувати свої повноваження.

І якщо президент зі своїми іноземними парнерами усуває якісь системні структурні перешкоди в торгівлі, економічній взаємодії, інвестиціях чи банківській справі, то це може відбуватися винятково у формі міждержавних, міжурядових угод, в яких встановлюються певні правила або закладаються певні алгоритми взаємодії між державами. А решта – комерційні питання – це взагалі не державна справа (окрім вузько специфічних питань – зброя, ядерна енергетика тощо).

Але ми вже скучили за письмовими згадками про візити нашого президента. Ну, хоч би спільні заяви, не говорячи про угоди, договори і так далі.

Та й усні домовленості нашого лідера дуже вже сумнівного звучання. Ну, як же так, що на спільній прес-конференції з Макроном Порошенко домовляється про засідання міжурядової комісії? Чому Президент України домовляється і видає за своє досягнення домовленість про візит в Україну міністра оборони США?

Чим же тоді займаються уряди і міністерства закордонних справ?

Але це таке… Важливо інше. Українці чекають від президента і верховного головнокомандувача інформації про те, як він оборонятиме Україну, і як звільнятиме тимчасово окуповані території від Росії?

І яка різниця, коли до нас приїде держсекретар чи міністр оборони США, якщо ми знаємо, що у нашої влади немає для них ефективних пропозицій з найважливішого питання – що робити з війною?

А ось саме про це президент Порошенко вчергове промовчав у Франції.

Так що будемо йому вдячні за усні французькі інвестиції в “соняшну енергетику” і в переробку сміття. А чим же ще займатися президенту воюючої держави?

Автор: Богдан Яременко

Присоединяйтесь к группам "ProUA.com.ua"  на Facebook, Twitter, Google+
Следите за обновлениями! Мы публикуем только самое интересное!

Загрузка...