За інформацією: Суспільне Полтава.
Пташеня, яке викинули з гнізда лелеки на Полтавщині, нині перебуває у реабілітаційному центрі. Згодом його випустять у природу.
Про це 26 травня Суспільному повідомив науковий співробітник Національного природного парку "Пирятинський" Анатолій Подобайло. Йдеться про родину лелек Грицика та Одарки, із гнізда яких на Полтавщині ведуть цілодобову онлайн-трансляцію.
За словами науковця, найменше пташеня, яке люди назвали Катрусею, перебуває на Київщині. Його помістили у реабілітаційний центр після того, як лелека Грицик викинув його із гнізда.
“Працюють професійні орнітологи, які мають великий досвід підрощування отаких пташенят і випуску їх у природу. Після того, як ми його вилучили, доставили в Київ, воно пройшло ветеринарний огляд у клініці. Стан здоров'я задовільний. Першу медичну допомогу по невеликих кровотечах ми надали на місці ”, — сказав Анатолій Подобайло.
Лелеченята, що лишилися у гнізді Грицика й Одарки. Скриншот із відео: Youtube-канал “Лелека Грицько”
За його словами, після закінчення карантину пташеня поселять у гурт таких же лелек, а коли вони навчаться літати, то усіх випустять у природу.
“Їсть, мені здається, навіть краще, ніж наші, тому що в достатку. І я думаю, що воно має вищі шанси, ніж у природі. Таких випадків десятки кожного року в межах України, може, сотні. Просто вони залишаються непоміченими. Продукується надлишок нащадків на той випадок, що, якщо буде достатньо ресурсів, усі виживуть. Але коли ресурсів недостатньо, то починається “вибраковка” найменшого, найслабшого, хворого. Це пташеня останнім вилупилося”, — розповів науковець.
Зі слів Анатолія Подобайла, решта пташенят у гнізді почуваються добре, кожному стало перепадати більше харчів.
“Якщо не буде якоїсь аномальної спеки, то все буде гаразд. Крім того, через деякий час вони підростуть до такого розміру, що уже їх просто так і не викинеш”, — розповів науковець.