Ломако назвав причини відсутності кворуму у Чернігівській міськраді

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Сесійна зала Чернігівської міської ради. Суспільне Чернігів

Чернігівська міська територіальна виборча комісія понад пів року не збирається та не реєструє нових депутатів, а частина чинних не відвідує сесії.

Такі причини відсутності кворуму у Чернігівській міській раді назвав під час брифінгу 8 жовтня в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако.

"З двох депутатів (Вікторія Лазаренко та Сергій Кирієнко з «Рідного дому» склали свої повноваження 8 лютого, — ред.), які склали повноваження, ТВК вже більше пів року не може завести замість них нових. Я переконаний, що не збираються вони не просто так. Тому що політичні сили, які делегували цих представників у ТВК, за збігом обставин їхні представники не ходять на сесії і на комісії".

Олександр Ломако. Суспільне Чернігів

Зі слів Олександра Ломака, четверо депутатів з "Рідного дому" служать в ЗСУ. Двоє з них — на фронті.

"Але в цей час інші депутати ходять спокійно в ресторани, ходять на ефіри, щось обговорюють, але на сесію сюди прийти бояться".

Раніше у коментарі Суспільному Олександр Ломако говорив, що сесія відбудеться, але дату повідомлять пізніше. Чому досі не відомо коли відбудеться сесія, каже так:

Як тільки я скажу дату, коли буде сесія, відразу почнуться дзвінки (до депутатів, — ред), такі як, або ти їдеш завтра у відрядження, або ти втрачаєш роботу. Або ти завтра не приходиш на сесію, або в тебе завтра на підприємстві буде ТЦК і всім повістки дадуть, або ти не приходиш на сесію і завтра у тебе буде кримінальна справа. Ми знаємо, що в день сесії у нас депутатів знімають з потяга, годинами тримають на блокпостах".

На запитання, чи спілкувався Ломако з депутатами від інших фракцій, які не приходять на сесію, він відповів так:

"Депутати, які не приходять на сесію, вони не самостійні, вони заручники тих команд, які вони виконують. Тому спілкуватися треба не з ними, а з тими, хто їм такі команди дає. Не ходять депутати зі «Слуги народу», це заборонені партії (очевидно, що мова про фракції "Наш край" та колишню "ОПЗЖ", — ред.), і це депутати, які орієнтуються на Рейко (Марина Семененко — голова фракції «Європейська Солідарність», — ред.). Вони всі за вказівками військової адміністрації та СБУ не приходять на сесії".

Коли востаннє намагалися провести сесію

Востаннє сесію міськради у Чернігові намагалися провести 16 серпня. Цього зробити не змогли через відсутність кворуму. У залі на момент початку засідання були 22 депутати. Однак одного, Віталія Гольця, двоє чоловіків, які представилися працівниками ТЦК, вивели з сесійної зали. Це і стало причиною відсутності кворуму.

Олександр Ломако звинуватив у зриві сесії працівників обласного управління СБУ. Зокрема, на відео з камер спостереження було видно, що разом з представниками ТЦК Віталія Гольця виводив з будівлі міськради працівник управління СБУ в Чернігівській області Павло Лолашвілі.

"Коли головне управління СБУ дронами знищує російські гелікоптери, їх чернігівські колеги намагаються знищити місцеве самоврядування у нашому місті. Я розумію, що керівник обласного СБУ та його команда з Миколаївщини, тому їм плювати, що з Черніговом буде завтра та що відбувається сьогодні. Їм байдуже на наше місто. І поводять вони себе відповідно", — казав Олександр Ломако.

Що кажуть в Чернігівській міській ТВК

Голова Чернігівської міської ТВК Олексій Сікач у коментарі Суспільному розповів, що з березня вони намагалися зібратися 16 разів. Востаннє це було у вересні.

"ТВК не збирається, бо немає кворуму. Потрібно 10 членів ТВК. Але, на жаль, збирається сім, вісім, дев'ять. Десятого ніколи не вистачає, це з різних причин".

Коли наступного разу збиратимуть засідання, Олексій Сікач поки не знає. Каже, що це питання треба узгодити з всіма членами комісії.

"Треба узгодити час, щоб всім зібратися. Згідно з виборчого кодексу, ми повинні прийняти у відставку трьох депутатів і оголосити наступних обраних. Дати їм два тижні, щоб вони подали заяви, що вони будуть наступними депутатами. Якщо депутати подають заяву про реєстрацію, то ми їх реєструємо, якщо депутати напишуть відмову, то ми визначаємо наступного".

Нагадаємо, Чернігівська міська територіальна виборча комісія має зареєструвати нових депутатів міської ради на заміну тих, які 8 лютого склали свої повноваження. Мова йде про Юрія Тарасовця зі "Слуги народу", Вікторію Лазаренко й Сергія Кирієнка з "Рідного дому".

Новини України