“Листи до вільного Криму”: український журналіст Юрій Макаров зачитав лист політв’язня Рустема Шейхалієва

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

Політв’язень Рустем Шейхалієв . Фото: Кримська солідарність

У межах ініціативи Представництва президента України в АРК "Листи до вільного Криму" український журналіст Юрій Макаров зачитав лист стрімера громадського об'єднання "Кримська Солідарність" Рустема Шейхалієва. Його російські окупанти засудили до 14 років колонії суворого режиму.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це повідомило Представництво президента України в Криму у своєму Telegram-каналі.

"Юрій Макаров — український журналіст, телеведучий, документаліст, письменник, ментор Рустема Шейхалієва в рамках проєкту ПЕН Україна та ЗМІНА "Solidarity Words". Наразі Рустем Шейхалієв знаходиться у в’язниці №2 єнісейську красноярського краю росії за 6 тисяч кілометрів від рідного дому", — йдеться у повідомленні.

В Представництві також додали, що долучитися до ініціативи можуть всі охочі.

"Напишіть листа, розкажіть про акцію друзям та колегам, поділіться інформацією в соцмережах. Ці нескладні кроки допоможуть нашим співгромадянам відчути, що попри всі перешкоди — ми продовжуємо боротися за їхню свободу", — наголосили у Представництві.

Що відомо про другу Сімферопольську групу “справи Хізб ут-Тахрір”

27 березня 2019 року в Криму пройшли масові обшуки в будинках кримських татар. Слідчі дії проводили в Кам'янці, Строганівці, Білому Сімферопольського району. Окупанти затримали 20 кримських татар за підозрою в причетності до міжнародної політичної партії Хізб ут-Тахрір.

Ще трьох осіб російські спецслужби оголосили в розшук. 28 березня 2019 року вони відзвітували про затримання ще трьох кримських татар у місті Аксай Ростовської області Росії. Серед затриманих був цивільний журналіст "Кримської солідарності" Осман Аріфмеметов.

Того ж дня окупаційний Київський районний суд Сімферополя заарештував всіх затриманих, обравши їм запобіжний захід у вигляді взяття під варту.

Влітку 2019 року кількість затриманих по цій групі "справи Хізб ут-Тахрір" збільшилась до 25 людей. Багато із затриманих були активістами громадського правозахисного руху "Кримська солідарність", відомого своєю активною роботою із захисту жертв політичних переслідувань у Криму. Серед них є правозахисники, громадянські журналісти та волонтери.

Через величезний обсяг матеріалів окупанти розділили кримінальну справу з 25 учасників на п'ять п'ятірок підсудних.

24 листопада 2022 року Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону визнав фігурантів справи винними в терористичній діяльності та спробі захоплення влади. Енвера Аметова і Яшара Муєдінова засудили до 13 років колонії суворого режиму, а цивільних журналістів Руслана Сулейманова, Рустема Шейхалієва і Османа Аріфмеметова — до 14 років. Чотири роки політв'язні проведуть у в'язниці, а потім ще рік будуть обмежені у свободі пересування. Підсудні винними себе не визнали і вважають своє переслідування політичним.

Ісламська політична партія Хізб ут-Тахрір визнана терористичною тільки на території Росії через те, що члени цієї організації систематично критикували окупаційну владу за репресії мусульман. Водночас Хізб ут-Тахрір вільно діє у більшості країнах світу, у тому числі в Україні.

Новини України