Лікар назвала спосіб виміряти тиск без тонометра

Артеріальний тиск можна виміряти без тонометра. Спосіб для цього назвала російський лікар-терапевт Анастасія Отаман, передає агентство «Прайм».

За словами Отаман, для вимірювання можна скористатися спеціальним додатком для смартфона, який заміряє пульс. Також можна скористатися годинами з секундною стрілкою або вбудованим в телефон секундоміром. «Однак серед фахівців такі способи вимірювання тиску не зважають точними», — додала вона.

Медик уточнила, що вимірювати тиск не рекомендується після фізичних навантажень або стресу, які сприяють почастішання серцебиття.

Низьким вважається тиск нижче 100 на 70 міліметрів ртутного стовпа. Для нього характерні слабкість, швидка стомлюваність, сонливість, повільність, біль у скронях, запаморочення, нудота.

При підвищеному тиску показники будуть перевищувати 130/90 міліметрів ртутного стовпа. У такому стані у людини може проявитися больовий синдром в потиличній ділянці, відчуття пульсації і тиск на череп, запаморочення при різкому русі головою, можливо різке порушення зору, блювота, порушення слуху, поява дзвону у вухах.

Отаман додала, що на 100 відсотків довіряти тому чи іншому симптому не варто, так як треба враховувати особливості кожного організму. Вона рекомендувала дізнатися параметри свого артеріального тиску навіть тим, у кого стабільне здоров’я. У межах норми вважається тиск в 120/80 міліметрів ртутного стовпа, нагадала спеціалістка, підкресливши, що його треба контролювати хоча б раз на місяць.

Всі новини на одному каналі в Google NewsТелеграм, Facebook

Если вам понравилась статья не поленитесь нажмите лайк и поделитесь в соц сетях