За інформацією: Суспільне Полтава.
У суді у Кременчуці перейшли до дослідження письмових доказів у справі про загибель чотирирічної дівчинки на території дитячого садка №19. Крім того, висловилися свідки — виховательки закладу.
Про це повідомив кореспондент Суспільного із зали суду. Засідання відбулося 15 липня в Автозаводському районному суді Кременчука.
У справі перейшли до дослідження письмових доказів, зібраних під час досудового розслідування, та перегляду відеозаписів слідчих експериментів. За словами прокурорки Кременчуцької окружної прокуратури Вікторії Ібрагімової, до матеріалів долучили, зокрема, протоколи огляду місця події, медичного огляду загиблої Анастасії Німчиної та травмованого Марка Пономаренка. Також документи щодо правового статусу та відповідальності дитсадка: витяги з держреєстрів, ліцензія, статут, колективний договір, накази про організацію освітнього процесу.
Прокурорка Кременчуцької окружної прокуратури Вікторія Ібрагімова. Суспільне Полтава
Під час дослідження статуту прокурорка наголосила на пункті, згідно з яким працівники закладу відповідають за життя і здоров’я дітей. Учасники засідання переглянули три записи слідчих експериментів із працівницями дитсадка, які були присутні на місці трагедії.
Вихователька Тетяна Самойленко, яка значиться у справі свідком, розповіла, як побачила, що дерево впало на її колегу.
Свідчення виховательки Тетяни Самойленко. Суспільне Полтава
"Я побігла до неї, щоб витягти, і раптом помічаю, що між гілками лежить дівчинка в рожевій курточці. Я кинулась до неї, до дитини. Я впізнала її, це була Настя Німчина. Далі дівчата підняли стовбур дерева, я переконалася, що його вже піднято, взяла дитину, зафіксували їй голову та шию, і я витягла її з-під дерева. Потім я передала її іншій виховательці. Дитина нічого не казала і не ворушилася", — сказала вихователька Тетяна Самойленко.
Її колега Ірина Панькевич підтвердила, що, коли вибралася з-під дерева, побачила виховательку, яка тримала дитину.
"Я підійшла до неї, і вона передала мені дитину. Я зафіксувала шию та голову й швидко понесла її до медпункту. Медсестра одразу прибігла слідом за мною, почала оглядати дитину, і майже відразу приїхали працівники швидкої допомоги", — сказала Ірина Панькевич.
Свідчення виховательки Світлани Горобець. Суспільне Полтава
Свідчення надала також вихователька Світлана Горобець. За її словами, під час падіння дерева допомагала дітям ховатися в павільйоні, а коли побачила хлопчика між гілками, почала його рятувати. У суді жінка розповіла:
"Я обережно дістала його й посадила в павільйон. У цей момент дівчата почали кричати, і я побігла допомагати підіймати дерево. Потім я знову повернулася, взяла цього хлопчика й понесла до медичного кабінету. Там уже була медсестра, я поклала хлопчика на ліжко й повернулася до дітей".
Після перегляду доказів прокурорка Вікторія Ібрагімова подала клопотання про продовження запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання для обвинувачених — завідувачки дитсадка Галини Гладенької та її заступниці Оксани Панащук. Представники обох потерпілих підтримали клопотання, однак адвокати обвинувачених заперечили. Захисник Гладенької Анатолій Кононенко назвав запобіжний захід "формальністю" і сказав, що підстав для його продовження немає. Подібну позицію висловили й адвокати Панащук.
Адвокат сторони обвинувачення Анатолій Кононенко. Суспільне Полтава
Суддя Олександр Гусач ухвалив продовжити запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання обом обвинуваченим ще на 60 діб — до 20 вересня 2025 року. Наступне засідання у справі призначили на 24 липня.
Що відомо про падіння дерева на території дитсадка в Кременчуці
За даними слідства, унаслідок недбалого та несумлінного ставлення до виконання своїх службових обов’язків у дитсадку 21 жовтня 2021 року загинула 4-річна дівчинка та отримав травми середнього ступеня тяжкості 5-річний хлопчик. Коли діти збирали іграшки на ігровому майданчику, сильний порив вітру відломив частину стовбура дерева, яка впала на малолітніх.
За інформацією Полтавського обласного центру з гідрометеорології, погодні умови в денні години того дня характеризували як небезпечне метеорологічне явище. Судовими експертизами встановлено, що дерево, яке росло на території ігрового майданчика, мало 80% біологічних ушкоджень.
Колишнім трьом працівникам інкримінують частину 2 статті 137 "Неналежне виконання обов'язків щодо охорони життя та здоров'я дітей". Зокрема, це тодішні директорка дитсадка Галина Гладенька та завідувачка господарства закладу Оксана Панащук. Санкція передбачає обмеження волі на строк від трьох до п'яти років або позбавлення волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Перше судове засідання у цій справі відбулося 27 грудня 2024 року. Тоді суд визначив для обвинувачених запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання без права спілкування зі свідками та виїзду за межі країни.