За інформацією: Суспільне Полтава.
Із 16 серпня на Полтавщині, як і в Україні загалом, набуває чинності закон про легалізацію медичного канабісу. Це дозволить використання канабіноїдів, тобто групи психотропних речовин, у медицині, науці та промисловості. Препаратам з медканабісом зможуть полегшити больові відчуття та покращити якість життя людям із тяжкими діагнозами.
Про це розповів Суспільному завідувач відділення інтенсивної терапії обласного онкодиспансеру Максим Скрипник
66-річна Лілія Пищимуха лікується у Полтавському обласному онкологічному диспансері. Лікарі виявили у неї захворювання під час обстеження близько пів року тому.
Пацієнтка онкодиспансеру Лілія Пищимуха. Суспільне Полтава
"Лікуюсь з перервами з лютого місяця. Спочатку проходила хіміотерапію, а зараз променеву терапію. Нам треба якомога частіше звертатись, проходити обстеження, особливо жінкам", — розповіла пацієнтка онкодиспансеру Лілія Пищимуха.
Біль після проходження лікування у жінки був терпимим. Та тяжкохворим людям, говорить пацієнтка, краще полегшувати свій стан за допомогою медпрепаратів. Зокрема, і з медичним канабісом у своєму складі.
Відділення інтенсивної терапії Полтавського обласного онкодиспансеру. Суспільне Полтава
"Симптоми були у мене після хіміотерапії. Декілька днів був біль у суглобах. Використання медичного канабісу, наприклад, у медичних цілях, я вважаю, це правильно. Звичайно, коли вже стадії третя, четверта, коли людина у такому стані, що їй дуже важко, больові симптоми, то звичайно цю людину треба підтримати, дати їй більш якісний спосіб життя, хоча б останніх днів", — додала пацієнтка онкодиспансеру Лілія Пищимуха.
Медичний канабіс має гарний знеболювальний ефект та допомагає під час нудоти після прийому хімпрепаратів, розповів Суспільному завідувач відділення інтенсивної терапії обласного онкодиспансеру Максим Скрипник. Його доцільно використовувати не лише при онкології, а і при хворобі Альцгеймера, анорексії чи різних депресивних станах.
Відділення інтенсивної терапії Полтавського обласного онкодиспансеру. Суспільне Полтава
"Медичний канабіс – це лікарський препарат, який зареєстрований у більше, ніж 56 країнах світу. Це і Америка, і Австрія, і Європа, де вже його широко використовують. Медичний канабіс можна використовувати у різних сферах медицини. Це і онкологія, і нейрохірургія, і неврологія, і ті хворі хоспісні, які потребують просто якість життя покращити. Тільки Україна ще чекає цього часу "х", коли він буде легалізований у нас", — повідомив завідувач відділення інтенсивної терапії обласного онкодиспансеру Максим Скрипник.
Місце для проведення обстеження. Суспільне Полтава
Медичний канабіс не викликає залежність та ейфорію, говорить лікар. Він стане доповненням до тих ліків, які медики вже призначають пацієнтам.
"Кожен препарат має інструкцію. І в цій інструкції буде указано і механізм дії, і при яких захворюваннях його використовують, і так само й дозу. Українські лікарі поповнять портфель ліків медичним канабісом, за допомогою яких ми будемо так само лікувати хворих", — продовжив завідувач відділення інтенсивної терапії обласного онкодиспансеру Максим Скрипник.
Законопроєкт про легалізацію медичного канабісу Верховна Рада ухвалила торік у грудні. Документ дозволяє обіг канабісу лише в медицині, науці та промисловості. 15 лютого цього року закон підписав президент України. Він набуде чинності 16 серпня. Як розповів Максим Скрипник, медканабіс можна буде призначати пацієнтам, які зможуть отримувати ліки в аптеках за електронним рецептом.