“Коли я вишивала, то забувала про свій біль”: 80-річна вінничанка понад пів століття займається рукоділлям

За інформацією: Суспільне Вінниця.

80-річна вінничанка Ніна Кащук. Суспільне Вінниця

Любов до цієї справи Ніні Кащук прищепила мама. Вишивання стало рятівною соломинкою після смерті старшої доньки.

"У мене дочка з двох місяців хворіла до 11 років. Вона виросла у лікарнях. Коли вона померла, моя мама побачила, що я падаю в депресію, і пішла в магазин, купила біле полотно та подзвонила в лікарню. Їй сказали, що туди 40 фіранок треба. От я пошила ці фіраночки, і на кожне ліжко вишила. І на роковини я завезла цей подарунок. Я коли вишивала, то забувала трохи за свій біль", — розповіла Ніна Кащук.

Вона сказала, що завдяки вишивці знайшла себе. А ще їй приємно, коли її роботи радують та надихають інших. Нині свої знання жінка передає внучці Мирославі, аби "разом створювати прекрасне".

Роботи вінничанки Ніни Кащук. Суспільне Вінниця

Зараз у пенсіонерки в роботі скатертина, яку вона вишиває хрестиком. Полотно розміром 2 на 1,5 метра.

"Вона побачила цю скатерку в інтернеті, п спершу повишивала все чорним, потім серединки заповнюю кольоровим. Мені так краще — пройти одним кольором, іншим. Нитки будуть сині червоні, а там зелені та жовті. Але роботи вистачить до Пасхи", — сказала пенсіонерка.

Окрім вишивки, Ніна Афінасіївна в’яже гачком, а ще штопає. Вдома килими, скатертини, ковдри, подушки, фіранки, серветки, а ще різні накидки та сумки — це її роботи.

Роботи вінничанки Ніни Кащук. Суспільне Вінниця"Хочу це роботи, щоб заняття якесь мати. Бо через здоров’я робити щось фізично не можу, а це моя улюблена справа. Цілий день не зможеш вишивати, бо мені рано треба встати, запалити в грубці, щоб у хаті було тепло. Потім щось їсти приготувати, а тоді сідаю вишивати до вечора, а тоді вже очі болять, то вже відпочиваю".

У місцевому храмі теж є роботи Ніни Кащук. Це, зокрема, ікони, рушники, скатертини. Після переходу релігійної громади з УПЦ до ПЦУ жінка вишила ще й герб України.

Роботи вінничанки Ніни Кащук у храмі. Суспільне Вінниця"На кожні великі свята, щоб міняли скатерочки — на Різдво, на Спаса та на Пасху. Ікони, Свята Варвара, на кожному стільці вишивочка. Мене не просили, я за своїм бажанням роблю", — розповіла жінка.

Касирка церкви Людмила Науменко розповіла, що храму у селі — понад 200 років. Він збудований із брусів без жодного цвяха. Завдяки вишивці храм "сяє внутрішнім світлом".

Роботи вінничанки Ніни Кащук у храмі. Суспільне Вінниця"Ми дуже-дуже вдячні, бо такі вже були старі рушнички. А зараз воно все нове, гарне — аж очі вбирає. Ми їм дуже вдячні", — сказала Людмила Науменко.

Новини України