Кешбек на українську сільгосптехніку: скільки мільйонів гривень компенсували аграріям із Полтавщини

За інформацією: Суспільне Полтава.

Від початку 2024-го фермери із Полтавщини отримали 13 мільйонів гривень компенсації від міністерства економіки за придбану техніку від українських виробників. За цей період Полтавська область стала лідеркою серед інших у програмі щодо отримання кешбеку при купівлі вітчизняної техніки. Нині місцеві фермери подали 69 заявок.

Про це Суспільному розповіла міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Фермер Вадим Савинський влітку 2024 року придбав для свого господарства глибокорозпушувач. Його вартість – 130 тисяч гривень. Частину грошей компенсувала держава у рамках програми по частковому відшкодуванню при придбанні вітчизняної сільгосптехніки.

Вадим Савинський, фермер. Суспільне Полтава

"Наше підприємство заплатило повністю, але подало в державний банк заявку на компенсацію. І протягом двох місяців ми отримали від вартості, від суми 25%", — розповів фермер Вадим Савинський.

Що це за програма "Кешбек на сільгосптехніку"

"Програма "Кешбек на сільгосптехніку" – це частина великої програми "Зроблено в Україні", мета якої – стимулювання виробництва сільгосптехніки й інших видів техніки. Вона працює наступним чином: виробники подаються до Міністерства економіки через офіційну пошту, ми їх вносимо в реєстр, попередньо перевіряючи ступінь локалізації. І вже фермер, купуючи техніку з реєстру Міністерства економіки, отримує кешбек у розмірі 25%", — пояснила міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Глибокорозпушувач, частину вартості. Суспільне Полтава

Для отримання часткової компенсації потрібно обрати постачальника із переліку реєстру українських виробників на сайті Мінекономіки. Далі подати до банку, через який здійснювалася оплататехніки та обладнання, заявку із документи, які підтверджують її придбання. Банк надсилає перелік до Мінекономіки, після чого міністерство затверджує гроші для надання часткової компенсації та перераховує через банк.

Загалом у програмі бере участь 121 підприємство та понад 11 тисяч найменувань техніки.

За словами фермера Вадима Савинського, від оформлення компенсації до отримання грошей потрібно близько двох місяців.

Загалом по Україні аграріям відшкодували 251 мільйон гривень.

Новини України