Календар з рятувальниками з Полтавщини: скільки вдалося зібрати на закупівлю РЕБ-ів

За інформацією: Суспільне Полтава.

Понад пів мільйона гривень вдалося отримати від благодійного продажу календарів зі світлинами рятувальників, які створили у Полтаві. Усього планують зібрати 1,5 мільйона. Це — частина великого збору на закупівлю систем РЕБ для надзвичайників.

Про це розповіла керівниця громадської організації "Містохаб" та співавторка проєкту Альона Гончаренко.

Юрій Киреєв — один з 12 рятувальників, благодійний календар з фотографіями яких створили у Полтаві. Працює у ДСНС 14 років.

Юрій Киреєв, начальник караулу ДСНС Полтавщини. Суспільне Полтава

"Був телефонний дзвінок від пресофіцера, і просто запропонували взяти участь у цьому заході. Під час фотосесії моїм завданням було в ємність із горючою рідиною здійснити такий потужний стрибок, щоб були ефектні бризки вогню. Все це в бойовому одязі, але з оголеним торсом", — розповів начальник караулу ДСНС Полтавщини Юрій Киреєв.

Фото у календарі за грудень та березень. Фото з сайту coverthefirst.com.ua, колаж Суспільного

Із продажу таких календарі хочуть зібрати 1,5 мільйона гривень. Їх спрямують на закупівлю авто та комплексів радіоелектронної боротьби для надзвичайників. Нині цих календарів купили на понад пів мільйона гривень.

"Ми вийшли з ініціативою до полтавського ДСНС, щоб організувати для них великий збір. Відверто скажу, що ми вагалися щодо актуальності такої тематики. Але зараз наші медіа та соціальні мережі переповнені фотографіями рятувальників у жахливих, страшних ситуаціях. Тому хотілося показати ще іншу сторону — позитивний контекст і конотацію цієї професії, яка зараз справді є однією з найперших, що приходить на допомогу та рятує людські життя", — повідомила співавторка ідеї, керівниця організації "Містохаб" Альона Гончаренко.

Фото у календарі за квітень та вересень. Фото з сайту coverthefirst.com.ua, колаж Суспільного

Такий календар у Полтаві створюють не вперше.

"Грубо кажучи, фотографувався я ось тут. Були різні варіанти інтерпретації, зупинилися на варіанті крупного кадру. Наскільки я знаю, у австралійських пожежних це кожен рік проводиться. Тобто це у них як традиційно вже стало, і в інших країнах в багатьох така акція теж є. Подібного в країні ніхто не робив", — продовжив пресофіцер ДСНС Полтавщини Костянтин Лисенко.

Костянтин Лисенко, пресофіцер ДСНС Полтавщини. Суспільне Полтава

"Вперше був такий досвід, тому що я фотограф жіночого портрету в стилі екстра. Кадр сам створювали десь п'ятеро людей для того, щоб комунікація між нами була, по-перше, задавали настрій кожному. У нас був кастинг, далі ми зустрічалися та прописували, хто який місяць. Ролі ми підбирали заздалегідь до зйомки і малювали епізоди зйомок також", — додала фотографка Євгенія Хомякова.

У зйомках взяли участь рятувальники з Полтави, Миргорода, Карлівки, Горішніх Плавнів і Кременчука.

Усього з продажів календарів планують зібрати 1,5 мільйона. Фото з сайту coverthefirst.com.ua, колаж Суспільного

"Я вже стільки працюю в цій службі і давно мріяла створити такий календар. Тому що раніше говорили, що пожежні не займаються спортом, сплять півдня. А мені все життя хотілося показати, життя в цій службі, хотілося показати про те, що в нас рятувальники постійно займаються спортом, вони всі підтягнуті, вони всі фізично загартовані, тобто вони дуже сильні бійці. Створення такого календаря корисне для суспільства, щоб люди побачили, які чоловіки та рятувальники нас захищають", — розповіла речниця ДСНС Полтавщини Світлана Рибалко.

Новини України