
З Луцького міського бюджету планують спрямувати близько 25 мільйонів гривень мешканцям будинку на вулиці Озерецькій, який був зруйнований внаслідок російського ракетного удару.
Як повідомила в. о. голови Луцької міської ради Катерина Шкльода, люди отримають житлові сертифікати від держави за знищене майно, а міська рада додатково надасть матеріальну допомогу.
Розмір виплати залежатиме від площі житла: 5021 гривня за квадратний метр, максимальна сума – 350 тисяч гривень. Кошти надходитимуть людям на банківські рахунки, а використати їх можна буде на ремонт, меблі, побутову техніку чи інші необхідні речі.
Державної компенсації часто недостатньо для придбання житла, аналогічного втраченому, тож є потреба у вдосконаленні цих механізмів. Тому для мешканців організують зустріч із місцевими забудовниками, аби допомогти знайти можливі варіанти придбання квартир.
Дев’ятиповерхівка зазнала руйнувань під час російської атаки 6 червня 2025 року. Після технічної експертизи будівлю офіційно визнали непридатною для проживання та такою, що не підлягає відновленню.
Отримати матеріальну допомогу від громади мешканці зможуть після купівлі нового житла. Документи розглядатиме спеціальна комісія, а остаточне рішення ухвалюватиме виконавчий комітет.
Нагадаємо, внаслідок російського ракетного обстрілу 6 червня 2025-го загинула молода пара: 26-річний Микола Засєкін та 24-річна Іванна Сачук із Маневицької громади. Тіла хлопця й дівчини знайшли у підвалі.
Ще раніше спеціалізована комісія визнала непридатним перший під’їзд будинку. Його демонтували влітку минулоріч. Нині мешканці Озерецької готують документи на компенсацію вартості житла.
