За інформацією: Суспільне Тернопіль.
Маленька шиншила. Суспільне Тернопіль
Чоловік говорить, що середня статистика народжуваності шиншил, це три шиншили на одну самочку в рік.
"Вагітною самочка ходить, як ходять поросята — 117-120 днів. Цікаво побудовані їхні сім’ї. Сім’я складається з чотирьох самок. Кожна самка має свою кімнатку, свою поїлку і свою годівницю. І на них всіх один самець. Це одна сім’я, живуть вони по принципу гарему. Коли самка має народжувати, біля неї завжди сидить самець, десь вже останні 3-4 дні перед родами він її пильнує".
Кожна шиншила має свою клітку. Суспільне Тернопіль
Клітки для їх утримання обладнані годівничками та поїлками.
"Кожен поверх, то це є одна сім’я. Кожна сім’я має поїлку і має годівницю. В поїлку даємо воду. Раз в тиждень цю воду міняти потрібно. Раз на тиждень треба прокип’ятити і промити".
Кожна клітка має годівничку і поїлку для шиншил. Суспільне Тернопіль
Василь Новак розповів, що шиншили в харчуванні невибагливі:
"Їдять вони дуже мало. На добу шиншила з’їдає 40 грамів корму. Корм треба використовувати для шиншил спеціальний. Я використовую гранульований корм, який містить всі необхідні вітаміни і мінерали. Також шиншилі потрібне сіно, дуже небагато, два рази на тиждень потрібно дати маленький пучок. Основа з вітамінів — це сушене яблучко. Даю два рази на тиждень. Ще вони полюбляють родзинки. Їх даю два рази на тиждень".
Шиншила з’їдає 40 грамів корму на добу. Суспільне Тернопіль
До 8 місяців шиншилі не можна давати сирого.
"Все має бути сушене. Вже після 8 місяців можна дати сире яблуко, тонесеньку частинку. Вони ще дуже полюбляють їсти сушену кропиву, липу, суницю, гілки яблуні, груші, шипшини".
Шиншила в клітці. Суспільне Тернопіль
"Шиншили — це гризуни. В них постійно ростуть зуби. В клітці у них має бути зубний камінь. Вони постійно сточують до нього зуби. Я використовую звичайний газоблок. Можна використовувати різні мінеральні камінчики, з вітамінами, якщо немає камінчика, то можна дати кусочок соснової дощинки", — сказав Василь Новак.
В клітці у шиншил має бути зубний камінь. Суспільне Тернопіль
Живуть шиншили в окремому будинку, в спеціальних клітках з кімнатами та коридорами.
"Якщо ви їх тримаєте в хаті, то потрібно бути обережним. Рекомендую шиншилу тримати в клітці. По поведінці вона така, що вона знайде в кімнаті найменшу дірочку. Ще нюанс, що вони люблять гризти. Клітку рекомендую прибирати, якщо ви тримаєте в хаті, то кожних два дні".
Василь Новак розводить шиншил 6 років. Суспільне Тернопіль
Клітка для шиншили. Суспільне Тернопіль
Василь Новак розповів, як потрібно проводити прибирання в клітках:
"Як правило піддон є в клітках. Піддон знімаємо, підстилку змінюємо, протираємо. Підстилку обов’язково потрібно брати соснову. Це може бути у вигляді стружки, а може бути у вигляді гранули. Без різниці. Обов’язково вона має бути суха, щоб це була сосна. Якщо ви купляєте підстилку, перевіряйте, щоб вона була світла, щоб не була темна. Бо коли темна, то там є дуб і є ясен, а ясен і дуб закріплюють шлунок у шиншили".
Підстилка для шиншил. Суспільне Тернопіль
В кожній клітці є купалка для шиншил. Чоловік говорить, що туди засипаний спеціальний пісок для купання — цеоліт.
"Обов’язковим для них потрібна чистота і порядок. Для них важлива процедура купання. В природі вони купаються у вулканічному пилу. Вони купатися дуже люблять. Шиншили купаються в пилу, а не у воді. Дуже велика помилка, коли люди думають, що треба шиншилу помити у воді. Її тоді практично неможливо висушити. В шиншили дуже набите хутро. Коли ви берете її на руки, то на руках є частинки жиру і це переноситься на їхнє хутро. Тому хутро треба тримати в порядку".
Василь Новак. Суспільне Тернопіль