Інвентаризація майна: в Почаївській лаврі прокоментували, чому проти роботи комісії

За інформацією: Суспільне Тернопіль.

Почаївська лавра. Суспільне Тернопіль

На Тернопільщині представники Почаївської лаври не допускають комісію до інвентаризації. Про це Суспільному 17 січня повідомила представниця Міністерства культури Ольга Рутковська. Прессекретар Почаївської лаври архімандрит Гавриїл опублікував відео на сторінці лаври в фейсбуці, в якому пояснив, чому проти опису майна лаври. Нагадаємо, інвентаризацію розпочали в грудні минулого року. Її ініціював Кременецько-Почаївський історико-архітектурний заповідник.

"Не маємо нічого проти, якщо вкотре знову відбудеться інвентаризація 58 предметів прикладного мистецтва за списком 1967 року. Проте інвентаризовувати те майно, котре без нашого дозволу пофотографували пів року тому, ми не дозволяємо", — сказав архімандрит Гавриїл.

Прессекретар Почаївської лаври архімандрит Гавриїл, скриншот з відео. Суспільне Тернопіль

Наказ державного Кременецько-Почаївського історико-архітектурного заповідника про створення тимчасової комісії з інвентаризації комплексу споруд лаври оскаржують в суді, розповів в опублікованому в фейсбуці відео адвокат Почаївської лаври Юрій Добрінов. За його словами, також звернулися із заявою до поліції щодо дій комісії.

Адвокат Почаївської лаври Юрій Добрінов, скриншот з відео. Суспільне Тернопіль

Голова комісії з інвентаризації Василь Ільчишин заяви представників лаври коментує так, далі його пряма мова:

"Є ухвала суду Київського окружного, до якого вони звернулися, з відмовою у їхній заяві. Тобто, це ще раз доводить, що комісія створена на підставі доручення державного секретаря є цілком законною і правомочною.

Василь Ільчишин. Василь Ільчишин

Щодо повноважень заповідника, які оскаржує Почаївська лавра, хочу додати наступне: Міністерством культури лаврі було надано положення про заповідник, в якому чітко зазначено, що окрім того, що заповідник є закладом культури, у повноваження заповідника входить, зокрема пункт 2.1, зазначено, що заповідник створено з метою забезпечення збереження, охорони, популяризації пам’яток культурної спадщини розташованих на його території.

Територія заповідника визначена давно розробленим, ще у 2003 році, генеральним планом, який затверджений протоколом Мінбуду. Генеральний план, де зазначена територія і, зокрема, місто Почаїв із пам’ятками Свято-Успенської Почаївської лаври і їхньою охоронною зоною.

Генеральний план. Василь Ільчишин

Згідно Закону України "Про охорону культурної спадщини" в статті 1 чітко визначено, що таке є пам’ятка і що таке є предмети пам’ятки. Тобто, всі рухомі предмети, які пов’язані з нерухомим об’єктом культурної спадщини, тобто з цими спорудами, є його частиною і захищений законом.

Тобто всі ці іконостаси, ікони, які розташовані у пам’ятці є складовою пам’ятки. Вони не можуть бути переміщені, перенесені в інше місто, в інше місце і так далі. Вони є їхньою складовою. І мета цієї комісії, якраз є встановлення стану, кількості, стану збереження цих пам’яток, щоби врешті решт сформувати цей перелік і забезпечити їхнє збереження для майбутніх поколінь".

Акт приймання-передачі. Василь Ільчишин

У Нацполіції області Суспільному повідомили, що зафіксували звернення і від комісії, і від представників лаври.

Нагадаємо, 17 січня комісії з інвентаризації представники Почаївської лаври не допустили до перевірки та опису майна шести споруд, які належать державі. Тоді про це Суспільному розповіла заступниця голови комісії, представниця міністерства культури Ольга Рутковська. За її словами, на місце події викликали поліцейських. У Нацполіції області тоді підтвердили цю інформацію, і зазначили, що з’ясовують усі обставини.

Новини України