Інклюзивна освіта в Броварах: як громада підтримує дітей із сенсорними порушеннями

Інклюзивна освіта в Броварах: як громада підтримує дітей із сенсорними порушеннями

Броварська громада створює інклюзивне освітнє середовище для учнів з порушеннями зору та слуху. Місто забезпечує спеціальні підручники, технології та програми, співпрацюючи з Інклюзивно-ресурсним центром.

Броварська громада активно адаптує освітнє середовище для дітей із сенсорними порушеннями, забезпечуючи доступ до спеціальних підручників, технологій та інклюзивних програм. Застосовуючи інноваційні методи та співпрацюючи з Інклюзивно-ресурсним центром, місто прагне створити рівні можливості для всіх учнів. Про це УНН розповіли у Броварській міській раді.

Адаптація освітнього середовища для учнів з особливими освітніми проблемами із сенсорними порушеннями (зору та слуху) є важливою складовою для забезпечення рівних освітніх можливостей. Адаптація таких учнів в громаді здійснюється з урахуванням особливостей цих дітей та рекомендації відповідно до висновків Інклюзивно-ресурсного центру

– повідомили у міськраді.

За даними Броварської міської ради, заклади освіти використовують спеціальні підручники, гаджети, дидактичний матеріал. Зокрема, підручники та книги із збільшеним шрифтом або аудіокниги, що дозволяє учню з порушенням зору забезпечити доступ до текстової інформації у зручній для учня формі.

Організація освітнього простору для учнів зі слабким зором здійснюється з урахуванням освітлення, безпечним розташуванням предметів, позначенням зон різної текстури, що допомагає орієнтуватися в приміщенні.

Асистент дитини: в Україні поступово запроваджують соцпослугу супроводу дітей під час інклюзивного навчання3 жовтня 2024, 14:36 • 185744 перегляди

Міська влада Броварів також приділяє увагу адаптації освітнього простору для учнів із порушенням слуху. Зокрема,  використовуються субтитри на відео уроках, спеціальні програми для текстових повідомлень. Крім того використовуються спеціально адаптовані підручники з візуальним супроводом та інтерактивні освітні програми з графічними елементами. Це дозволяє дітям краще сприймати навчальний матеріал через зоровий канал.

Діти також мають доступ до електронних версій програм та підручників, рекомендованих Міністерством освіти і науки для використання в закладах загальної середньої освіти для дітей з особливими освітніми потребами на сайті ДНУ “Інститут модернізації змісту освіти” та електронних версій підручників на сайтах ДНУ “Інститут модернізації освіти”, видавництво “Ранок”, mozaWeb на сайті Всеукраїнської школи онлайн тощо.

Бровари інвестують у безпеку: в місті скоро зʼявиться сучасна початкова школа22 жовтня 2024, 11:46 • 138593 перегляди

У міськраді також зазначили, що формування фонду літератури, адаптованої для осіб з порушенням зору, слуху бібліотек закладів освіти відбувається і за рахунок благодійних акцій, подарункових видань.

З вересня 2024 року ліцеї громади отримали 44 види підручників для учнів з особливими освітніми потребами в кількості 798 штук. Із них: для учнів 1-2 класів – зі зниженим слухом 17 видів, з інтелектуальним порушенням 7 видів, з тяжкими вадами мовлення 1 вид; для учнів 5-7, 9-10 класів з інтелектуальним порушенням 19 видів.

Додамо

На території Броварської міської територіальної громади на обліку в Інклюзивно-ресурсному центрі (ІРЦ) перебуває 2 256 дітей з особливими освітніми потребами, з яких 1 426 – дошкільного віку, а 830 – шкільного. Для забезпечення доступності освіти для цих дітей у громаді створені численні інклюзивні ініціативи та пристосування.

Нагадаємо

Раніше УНН розповідав, що міська влада Броварів розробляє програму на 4-5 років для покращення доступності та комфортного пересування людей з обмеженими можливостями. Зокрема, у Броварській громаді планують облаштувати спеціальні підйомники для осіб з інвалідністю в багатоквартирних будинках. За словами міського голови Ігоря Сапожко, цей варіант оптимальний для старих багатоквартирних будинків громади.

Радниця міського голови Броварів Олена Акопян розповіла УНН, що всі державні установи в Броварах доступні для людей з інвалідністю. Всі великі торгівельні центри облаштовані пандусами, ліфтами, гігієнічними кімнатами для осіб з інвалідністю. Різні комерційні установи та організації стали частіше звертатися за консультаціями, щоб правильно облаштувати або переробити входи, щоб вони були доступними для людей з інвалідністю.

Окрім того, в місті для українських військових, які втратили кінцівки захищаючи Україну від російських окупантів, членів сімей загиблих, внутрішньо переміщених осіб і ветерані діє проєкт з дайвінг-реабілітації.

Джерело

Новини України