За інформацією: Суспільне Полтава.
У Полтаві під час ракетного обстрілу 1 лютого загинула вірменка Анжела Дарбінян. У цей час жінка була у своїй квартирі на третьому поверсі, куди сталося влучання.
Анжела Дарбінян загинула на місці разом зі своїм песиком Семеном. Про це Суспільному розповіла подруга загиблої Леся Дубок.
У результаті ракетного обстрілу загинула полтавка Анжела Дарбіян разом із собакою. Фото надане Веронікою Пронькіною
"Ми до останнього сподівались, що вона не там, або ж просто вона виживе. Ми до останнього, близькі, були там на згарищі. Тільки воно почалося.Залишали заявки, що вона є там.Пройшло чотири з половиною години, якщо я не помиляюсь, коли знайшли тіло Анжели. І після цього нам уже підтвердили, що вона не жива", — прокоментувала Леся Дубок.
"Я почала їй дзвонити на телефон. Ну, мабуть, разів сім. Вона дуже була втомлена і не чула виклику. Потім написала їй: "Ти спиш?", потім вибух і хвилин через 10 я прибігла до її під'їзду. Вона не прокинулась, бо вона спала дуже міцно", — розповіла подруга Анжели Дарбінян Людмила Гнатко.
Анжела Дарбінян та її собака Сьома. надані Мариною Шпірко
Анжела Дарбінян була етнічною вірменкою. До Полтави родина переїхала під час Першої карабаської війни.
"Справа в тому, що після війни у Вірменії вони переїхали сюди родиною повністю. Вона була ще зовсім маленька, вона старша сестра у всій родині, в неї ще сестричка і братик. Вона була старшою. І в них тут дитинство минуло", — повідомила Леся Дубок.
Жінка все життя працювала перукаркою. надані Лесею Дубок та Мариною Шпірко
Жінка все життя працювала перукаркою. Кілька років тому вона відкрила власний салон поблизу свого будинку.
"Коли вона вирішила йти вчитися на перукаря, то змінила зачіску. В неї було таке довге, розкішне, чорняве волосся. І вона відразу змінила імідж свій і відрізала повністю всі свої коси і пофарбувалася у різні кольори", — прокоментувала подруга Анжели Дарбінян Марина Шпірко.
"Вона дуже-дуже сильно мріяла про свою справу. Вона тоді працювала перукарем в перукарні, просто звичайним перукарем.Сім років тому вона відкрила свою перукарню, свій салон, який розташований у нас на Браїлках, він називається "Енджі"", — сказала Леся Дубок.
Жінка була активною волонтеркою. надані Мариною Шпірко та Лесею Дубок
Також Анжела багато волонтерила. Опікувалась військовими, безпритульними тваринами, дітьми з дитбудинків та людьми з геріатричних пансіонатів.
"Вона вже на той момент практикувала дівчаток, які закінчували професійні технікуми. Вона їх брала з собою і возила в дитячі будинки. Вони стригли безкоштовно діток, на той момент, чим могли, або якісь солодощі привозили. Так само старичків", — розповіла Леся Дубок.
Одним із захоплень Анжели Дарбінян була риболовля. надані Мариною Шпірко
"Їй подобалося попіклуватися про тих людей, в яких уже не було кому попіклуватись про них. А як війна розпочалась, вона волонтерила, допомагала хлопцям і на мавіки збирати, і дівчаткам шила бронежилети снайпера", — сказала Марина Шпірко.
На момент загибелі Анжелі Дарбінян було 36 років. Її прах рідні забрали до Бельгії.
"Це була її найбільша мрія. Вона дуже хотіла родину. Вона хотіла щонайменше двох діток, щоб у неї був і хлопчик, і дівчинка. Але, на жаль, ця мрія не збулась", — розповіла Марина Шпірко.
Що відомо про обстріл Полтави 1 лютого 2025-го
Армія РФ обстріляла Полтаву зранку 1 лютого. Ракета влучила у житловий будинок близько 07:44. Через це зруйновані усі пʼять поверхів підʼїзду. На місці виникла пожежа. За даними т.в.о начальника Полтавської ОВА Володимира Когута, застосували ракету Х-22, таку ж у червні 2022-го випустили по торговельному центру "Амстор" у Кременчуці. Внаслідок обстрілу пошкодження отримали майже два десятки багатоквартирних будинків та дитсадок, розташовані поруч.
Станом на 16:30 2 лютого завершили пошуково-рятувальні роботи.
Загинули 15 людей , з них 3 дитини віком 7, 9 та 12 років. 20 – постраждали, з них 4 дитини віком 3 місяців, 2, 8 та 12 років. 22 вдалося врятувати. Про це Суспільному повідомили у ДСНС Полтавщини.
Зафіксовано пошкодження 259 квартир, понад 350 розбитих вікон та більше 190 зруйнованих балконів.
У Полтавській області з 2 по 4 лютого оголосили триденну жалобу за загиблими внаслідок обстрілу. Відповідне розпорядження підписав т.в.о начальника ОВА Володимир Когут. У ці дні приспустять прапор України з чорною стрічкою на будівлях органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій.