За інформацією: Суспільне Полтава.
У господарствах на Полтавщині нині ідентифіковані та зареєстровані понад 194 тисячі свійських тварин. Процедура обов’язкова та гарантує, зокрема, якість харчових продуктів для споживачів та епізоотичний контроль. А ідентифікувати необхідно велику рогату худобу, овець, кіз, свиней та коней.
Про це Суспільному розповіла керівниця Полтавської філії ДП "Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин" Юлія Пашко.
У фермерському господарстві "Краєвид Полтавщини", що у Мачухівській громаді, утримують майже дві сотні поголів’я великої рогатої худоби.
У фермерському господарстві «Краєвид Полтавщини» утримують близько двох сотень поголівʼя великої рогатої худоби. Суспільне Полтава
"93 дійних корови, 67 телиць і 19 бичків", — розповів голова фермерського господарства "Краєвид Полтавщини" Олександр Ігнатов.
Усі тварини в господарстві ідентифіковані. За словами Олександра Ігнатова, кожна має спеціальні бирку з унікальним номером та паспорт.
Худобу в господарстві ідентифікують та реєструють, тваринам чіпляють спеціальні бирки та вносять дані в паспорти. Суспільне Полтава
"Ми замовляємо в "Агентстві з ідентифікації і реєстрації тварин" бирки. Потім проставляємо ці бирки народженим телятам. І дані про цю тварину вносимо в отаку реєстраційну картку великої рогатої худоби. Потім ця карточка передається в агентство реєстрації. Записуються дані про господарство, дані про тварину, вноситься номер з бирки, кличка, порода, дата народження, і родовід", — пояснив Олександр Ігнатов.
Спеціальні бирки для корів з унікальним номером для ідентифікації. Суспільне Полтава
Ідентифікація та реєстрація худоби — процедура обов’язкова. Нині на Полтавщині зареєстровано понад 194 тисячі свійських тварин, повідомила керівниця Полтавської філії ДП "Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин" Юлія Пашко.
На Полтавщині в господарствах ідентифіковано та зареєстровано понад 194 тисячі свійських тварин. Суспільне Полтава
"Мета такої ідентифікації – по-перше, це облік. Друге і, мабуть, найважливіше, це прослідковування здоров’я тварин (вакцинацій, обробок, оглядів). А кінцеве – це те, що ми споживаємо з вами продукти від здорових тварин", — розповіла Юлія Пашко.
Обов’язково ідентифікувати необхідно велику рогату худобу, овець та кіз. Роблять це упродовж семи днів від народження. Реєструють також свиней. Не пізніше року після народження ідентифікувати потрібно й коней, додала Юлія Пашко.
У фермерському господарстві телятам чіпляють спеціальні бирки,їх ідентифікують і реєструють впродовж перших семи днів після народження. Суспільне Полтава
"Ідентифікація тварини дає змогу отримати дотацію від держави. Минулого року була така програма "Сім тисяч на дійну корову". Завдяки цьому можна відстежити шлях тварини. Це забезпечує і гарантує безпеку і якість продуктів для кінцевого споживача. Також в разі спалаху якоїсь хвороби ідентифікація дає змогу локально вирішити проблему в господарстві і запобігти поширенню інфекцій", — розповів голова фермерського господарства "Краєвид Полтавщини" Олександр Ігнатов.
Як розповіла Суспільному Юлія Пашко, ідентифікують та реєструють худобу безплатно.