Як сім’ям полонених та зниклих безвісти військових із Полтавщини отримати виплату грошового забезпечення

За інформацією: Суспільне Полтава.

У разі полону чи зникнення безвісти військовослужбовця, за ним зберігаються виплати грошового забезпечення. Відтак, члени родини мають право на отримання такої виплати щомісячно.

Відповідно до пункту 6 статті 9 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” за військовослужбовцями, захопленими в полон зберігаються виплати в розмірі посадового окладу за останнім місцем служби, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років, інших щомісячних додаткових видів грошового забезпечення постійного характеру та інші види грошового забезпечення з урахуванням зміни вислуги років та норм грошового забезпечення.

Структура грошового забезпечення військовослужбовців. Суспільне Полтава

Як розповів Суспільному речник Полтавського обласного територіального центру комплектування та соцпідтримки Роман Істомін, на територіальні центри комплектування та соціальної підтримки покладається, зокрема, функція соціального супроводу родин діючих військовослужбовців.

"Окремо це виявляється у процесах, пов'язаних з процедурою отримання грошового забезпечення військового у випадку захоплення його в полон чи зникнення безвісти. За кожним таким військовослужбовцем зберігаються виплати його грошового забезпечення. Виплата грошового забезпечення членам сімей здійснюється до звільнення військовослужбовців з полону, або визнання їх у встановленому законом порядку безвісно відсутніми чи померлими", ― прокоментував Роман Істомін

Хто може отримати виплату грошового забезпечення

Особи, які можуть отримати виплату грошового забезпечення. Суспільне Полтава

Грошове забезпечення виплачується таким членам сімей військовослужбовців:

1) дружині (чоловіку);

2) повнолітнім дітям, які проживають разом з нею (ним), або законним представникам (опікунам, піклувальникам) чи усиновлювачам неповнолітніх дітей (осіб з інвалідністю з дитинства – незалежно від їх віку), а також особам, які перебувають на утриманні військовослужбовців у разі відсутності дружини (чоловіка);

3) батькам військовослужбовців рівними частками, якщо військовослужбовці не перебувають у шлюбі і не мають дітей.

"Ці кошти виплачуються його рідним. І саме на ТЦК та СП покладається функція допомогти їм отримати ці кошти. Ми допомагаємо консультаціями як правильно оформити документи та безпосередньо листуємося з військовими частинами з цього питання. Свого роду ми являємося тією ланкою, яка пов'язує цивільних громадян з військовими частинами" , ― повідомив Роман Істомін.

Що потрібно для отримання виплати

Для отримання виплат, члени сім’ї мають звернутися із заявою на ім’я командира військової частини через територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, який надав сповіщення про зниклого безвісті, захопленого в полон.

До заяви додаються (в залежності від статусу заявника):

  • копії сторінок паспорта повнолітніх членів сім’ї з даними про прізвище, ім’я та по батькові і реєстрацію місця проживання (перебування);
  • довідка про реєстрацію місця проживання (перебування) членів сім’ї
  • (у разі відсутності такої інформації в паспорті);
  • копія свідоцтва про шлюб (у разі наявності);
  • копії свідоцтв про народження дітей (у разі наявності);
  • копія документа, що засвідчує реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (для осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це контролюючому органу і мають відмітку в паспорті, – копія сторінки паспорта з такою відміткою).

Командир (начальник, керівник) військової частини розглядає подані документи протягом 15 днів та приймає рішення щодо виплати або відмови у виплаті грошового забезпечення, про що повідомляється заявнику в письмовій формі.

Виплата грошового забезпечення здійснюється із дня захоплення військовослужбовців у полон або заручниками, а також інтернування в нейтральних державах або зникнення безвісти. Виплата грошового забезпечення здійснюється щомісяця на підставі наказів командирів (начальників керівників) військових частин (установ, організацій) членам сімей військовослужбовців:

  • захоплених у полон або заручниками, інтернованих у нейтральних державах, до дня їх звільнення включно;
  • безвісно відсутніх до дня набрання законної сили рішенням суду про визнання їх безвісно відсутніми або оголошення померлими.

Виплата грошового забезпечення членам сімей військовослужбовців здійснюється до повного з’ясування обставин захоплення військовослужбовців у полон або заручниками, їх інтернування або звільнення, визнання їх відсутніми безвісти чи померлими.

У всіх випадках виплата грошового забезпечення здійснюється не більше ніж до дня виключення військовослужбовця із списків особового складу військової частини.

Виплата грошового забезпечення членам сімей військовослужбовців здійснюється у разі, коли заява про його виплату надійшла до військової частини:

  • до дня звільнення військовослужбовців, захоплених у полон або заручниками, інтернованих у нейтральних державах;
  • протягом трьох років з дня набрання законної сили рішенням суду про визнання військовослужбовців безвісно відсутніми або оголошення померлими, але не пізніше ніж до дня набрання законної сили рішенням суду про скасування рішення про визнання їх безвісно відсутніми або оголошення померлими.

Відповідно до наказів про виплату додаткової винагороди, збільшеної до 100000 гривень, включаються також військовослужбовці, які захоплені в полон (крім тих, які добровільно здалися в полон) або є заручниками, а також інтерновані в нейтральні держави або безвісно відсутні (у разі, коли зазначені події сталися як до введення воєнного стану, так і після його введення).

Новини України