Як російська пропаганда впливає на сприйняття України включно з Кримом у країнах Азії, Африки, Латинської Америки

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

Друга міжнародна конференція Crimea Global. Understanding Ukraine through the South. Кримська платформа

Представники Гани, Кенії, Гвінеї, Індії та Бразилії повідомили, що російські пропагандистські наративи щодо війни в Україні та окупації Криму глибоко просунулися в їхніх країнах. Вони закликають Україну підтримувати зв'язок з країнами, де Росія активно застосовує свою пропаганду та зупинити її.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це йшлося на панельній дискусії "Російські пропагандистські наративи в різних частинах світу. Як це впливає на сприйняття України й зокрема Криму" у межах Другої міжнародної конференції Crimea Global. Understanding Ukraine through the South.

Заступник директора Українського інституту Алім Алієв наголосив на важливості деколонізації знань про Україну, щоб поміняти сприйняття української держави у світі, щоб її сприймали не через призму РФ.

За його словами, російська пропаганда просуває у країнах Азії, Африки, Латинської Америки тези про нібито антизахідні настрої у Криму, а окупацію півострова називають "волею народу Криму", "актом самовизначення", "внутрішньою справою", наводячи паралелі з антиколоніалізмом в країнах Африки. Алієв наголосив, що Росія — це імперія, яка виставляє себе антиколоніальною державою.

Він додав, що важливо робити спільні проєкти України та країн Азії, Африки, Північної та Центральної Америки, щодо проблем екології,  мультикультуралізму, про кримських татар як корінного народу України, про викрадених росіянами українських дітей.

Африка

Представник Гани Реймонд Аква заявив, що Кремль просуває у них наратив, що кримчани воюють за незалежність від України, а Росія їм допомагає. Це відкликається через історію Гани, коли її громадяни боролися проти колоніалізму.

"Також був наратив, що російсько-українська війна це "приватна справа двох родичі", а нам не варто у ці стосунки втручатися. І нам доводилося жити з цим наративом, поки наш президент не засвідчив інше. Ще одним наративом була антизахідна російська позиція, яку має підтримати Африка, та "возз’єднання" українського народу з Росією. Тепер ми знаємо правдиву інформацію про Україну, і бачимо, скільки брехні було у російських наративах, але багато людей в Гані все ще вірять в російську пропаганду", — зазначив він.

Представник Гвінеї Тьєрно Амаду Камара повідомив, що спротив України агресії Росії схожий на їхню боротьбу за незалежність в 1960-х. Він додав, що гвінейці розуміють, як важливо докласти дипломатичних зусиль і боротися за мир через міжнародну спільноту.

Представник Кенії Браян Орута сказав, що РФ розвиває нові способи психологичного впливу на населення його країни. Так, нещодавно росіяни запросили 4 тисячі студентів вивчати російську мову, аби згодом розповсюджувати через них свої наративи.

Латинська Америка

Представник Бразилії Уріа Фанчеллі зачитав декілька заголовків великого бразильського сайту, який перепощує новини з російського видання "Спутник", аби показати, як глибоко російська пропаганда проникла у ЗМІ Бразилії. Статті мали, зокрема, такі назви: "Росія зробить все, щоб виграти",  "Україна може програти", "Росія має право завдавати удари по військових об’єктах".

За його словами, РФ спілкується з обома політичними течіями в Бразилії, використовучи це вигідно для себе. Фанчеллі також зауважив, що не можна давати однаковий майданчик агресорові та жертві, адже правда лише на одній стороні. Він уточнив, що Україні треба приділяти більше уваги у цій війні.

"В моєму штаті понад 15 тисяч нащадків українських переселенців, чому би не мобілізувати цих людей для розповсюдження українських наративів, Україна має підтримувати зв'язок з Бразилією, бо Росія вже це робить", — наголосив Фанчеллі.

Азія

Представниця Індії Свасті Рао заявила, що в її країні є російський наратив, що РФ є жертвою, українці двоюрідні брати росіян, Росія хоче об’єднати братів, а захід проти. Кремль просуває тезу, що у них все добре з економікою. Також в Індії успішно діє пропаганда, що Крим завжди був російським, адже РФ проводить паралель з історією Кашміру, каже Рао.

"У них зовсім різна історія, але Росія їх порівнює і так проштовхує свою пропаганду. Україні треба це зупинити, показати, що Крим — це зовсім не як Кашмір, це дуже різне", — зазначила вона.

Новини України