Як працює інтерактивний музей лицарства на Івано-Франківщині

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

Експонати у музеї лицарства. Facebook/Ігор Гаврилюк

Сім тисяч відвідувачів ознайомилися з експозицією інтерактивного музею лицарства у місті Надвірна, що на Івано-Франківщині. За два роки у ньому провели 256 екскурсій, зокрема, й костюмованих. У школярів, які відвідують музей, найбільше зацікавлення викликав манекен, одягнений у сучасний військовий однострій.

Про це у Галичі під час туристичного форуму розповів засновник інтерактивного музею лицарства Ігор Гаврилюк.

З його слів, манекен зроблений з дерева. Його назвали "Скіфом" на честь зятя Олександра. Саме такий позивний у військового.

"На манекені — бронежилет, шолом, взутий він у берці. Це — одяг, який вже дещо зносився в окопах Гуляйполя. Там наш зять з перших днів війни захищає Україну. Тому він зношений, навіть з болотом Гуляйполя", — говорить Ігор Гаврилюк.

Засновник музею каже: військовослужбовець поділяє захоплення родини лицарством. До повномасштабного вторгнення РФ він часто брав участь у лицарських турнірах, які проводили у Надвірній. Не пропустив турнір й у 2023 році, коли приїздив у відпустку.

Загалом в інтерактивному музеї є 17 манекенів, одягнених в обладунки, придбані на аукціонах і виготовлені майстрами у Кривому Розі. Також окремі з них створив сам засновник музею, адже має навички ковальства. До усіх речей у музеї можна доторкнутися, а в обладунках — сфотографуватися.

"Чомусь усі діти, коли приходять до музею, одразу йдуть до "Скіфа" — сучасного воїна, проходячи повз вікінгів, хрестоносців, польську шляхту. Біля цього манекена є прапор, захоплені в бою ворожі шолом, гранатомет, частина ракети. Є також портрет наших друзів, які, на жаль, загинули. Такий у нас куточок сучасної війни", — розповідає Ігор Гаврилюк.

В інтерактивному музеї лицарства постійно проводять збір на дрони. Засновник каже: саме БпЛА бракує зараз на передовій.

Що відомо про інтерактивний музей лицарства

3 жовтня 2022 року у місті Надвірна місцеві митці Ігор та Мар'яна Гаврилюки відкрили інтерактивний музей лицарства. У ньому представили обладунки й зброю епохи Середньовіччя. Їх Ігор Гаврилюк збирав понад 10 років. Частину з експонатів виготовляв власноруч, решту закуповував.

Новини України