Як підприємству з Чернігівщини забронювати половину своїх працівників на рік та як отримати статус критично важливого

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Костянтин Мегем. Суспільне Чернігів

Згідно з четвертим критерієм в постанові Кабміну, кожна ОВА може самостійно визначати регіональний перелік критеріїв, яким має відповідати підприємство. За словами Костянтина Мегема, в Чернігівській області їх вісім, з яких підприємство має відповідати мінімум чотирьом. Перелік критеріїв визначений в розпорядженні начальника ОВА в редакції від 3 червня 2024 року.

Регіональні критерії, за якими здійснюється визначення підприємств Чернігівської області, які мають важливе значення для задоволення потреб громад:

  • Реєстрація підприємства у податкових органах Чернігівської області, або розміщення основних активів на території області та відсутність заборгованостей.
  • Підприємства, де працює не менше 10 офіційно працевлаштованих людей та не менше 500 тисяч гривень сплачених податків до місцевих бюджетів. Для сільських та селищних громад — п'ять працівників та 200 тисяч гривень податків.
  • Підприємство здійснює зовнішньоекономічну діяльність та експорт власної продукції, або підприємство, де іноземні інвестиції становлять не менше 10% від статутного капіталу.
  • Підприємство здійснює діяльність відповідно до наступних КВЕДКВЕД (Класифікація видів економічної діяльності) – це система кодів, яка використовується для класифікації різних видів бізнесу.: сільське господарство, добувна промисловість, постачання електроенергії, газу, води, будівництво, освіта, охорона здоров’я та інші, згідно з розпорядженням начальника ОВА №401.
  • Підприємство, що має чинні договори на будівництво і ремонт доріг, реконструкції і ремонту об’єктів критичної та соціальної інфраструктури й житлового фонду.
  • Підприємство, що надає послуги та здійснює управління багатоквартирними будинками й закладам бюджетної сфери, проводять поховання та ландшафтні роботи.
  • Підприємство, що виробляє товари, виконує роботи та надає послуги підприємствам оборонно-промислового комплексу.
  • Підприємство є виробником критично необхідної продукції.
  • Розпорядження начальника Чернігівської ОВА. Чернігівська ОВА

    Розпорядження начальника Чернігівської ОВА. Чернігівська ОВА

    Як подати документи на отримання статусу

    Подати документи представники підприємств можуть в електронній та паперовій формі, розповідає Костянтин Мегем.

    "Документи подавати до ОВА — їх розгляне відповідний департамент. Рішення визначається комісійно. У разі позитивного рішення — начальник ОВА підписує розпорядження, далі Мінекономіки та Міноборони. Далі список подає підприємство не більше 50% військовозобов'язаних. Протягом п'яти днів розгляд і звернення направляється до Міноборони на погодження (там 10 днів, — ред.), далі подається до Мінекономіки для визначення критично важливим".

    Процедура з визначення підприємства критично важливим займає до 20 робочих днів, каже Мегем. Кожна заява розглядається комісійно.

    "Інколи комісія переглядаючи документи може зробити зустрічну перевірку на той, чи інший документ, які подає підприємство для того, щоб перевірити по факту. Були випадки, документи були не відповідні, не підтвердили, що дійсно підприємство має певні договори".

    Після підтвердження статусу критично важливого, підприємство отримує відповідні документи.

    "На руки людина нічого не отримує. Після того, як Мінекономіки визначили його критичним, надсилаються відповідні листи до підприємства, витяг з наказу Мінекономіки й до ТЦК відповідно, кадрова служба підприємства робить витяг наказу та може дати співробітникам. А в ТЦК дані працівників, які вже рахуються як заброньовані і вносяться дані до системи «Оберіг»", — каже Мегем.

    Статус критично важливого підприємства видається терміном на один рік, потім цей статус треба підтвердити знову за цією ж процедурою. Але, можуть бути зміни у законодавстві, каже Костянтин Мегем.

    Новини України