За інформацією: Суспільне Тернопіль.
Антоніна Кобець. Суспільне Тернопіль
Жінка розповіла, що після першої хіміотерапії Степану Кобцю необхідне переливання крові. У хлопця рідкісна четверта позитивна група. Якщо хіміотерапія не допоможе, то сину може знадобитися пересадка кісткового мозку. Донорів шукатимуть у Києві:
"Це дуже величезна сума може бути, бо нам ще потрібна пересадка кісткового мозку. До операції, після операції — ремісія".
Завідувачка окогематологічного відділення Людмила Рудько сказала, що після другої хіміотерапії Степана переведуть на лікування в Охматдит:
"На даному етапі не планується трансплантація кісткового мозку. Але ми зможемо остаточно сказати після двох блоків лікування і після проведеного високоінтенсивного лікування в Охматдиті. Тоді можна буде вирішити питання, чи потребує цього дитина, чи дитина буде вважатися в ремісії. І будемо далі спостерігати".
Людмила Рудько. Суспільне Тернопіль
За словами Людмили Рудько, у лікарні є дві програми, за якими допомагають хворим дітям:
"Перша програма — це дитяча онкологія для забезпечення діток з онкогематологічними захворюваннями. Зокрема, це гостра лейкемія, хронічна лейкемія, апластичні анемії, нехочкінські лімфоми, лімфоми Хочкіна. І є програма "Діти гемофілії". І ми забезпечуємо їх факторами згортання крові. Ми забезпечуємо як для допомоги в стаціонарі, і також їм передаємо за місцем проживання".
Лікувати онкохворих дітей, каже лікарка, допомагають благодійні фонди:
"Зокрема, допомагають в даний час супроводжуючою терапією, якої в нас немає, бо це не передбачено закупівлями, як централізованими, так і з місцевого бюджету. І також вони допомагають організацію донорів. А благодійний фонд "Живи" допомагає нам навіть із закупівлею тим дітям, яким не передбачено, але які мають, наприклад, хронічні форми тромбоциту, пенічних пурпур".
онкологія, онкологічні захворювання, тернопіль. Суспільне Тернопіль
Керівниця благодійного фонду "Живи" Лілія Домарацька поінформувала, що фонд допомагає лише дітям. Звертаються, переважно, представники лікарень, але батьки також подають заявки. Щоб це зробити, родичі повинні надати звернення, документи, рецепт або скерування на обстеження від лікаря. Допомога фонду — безкоштовна.
"Якщо дитина потребує дороговартісного лікування і на даний момент ліків немає у відділенні, тоді батьки можуть звернутися у благодійний фонд. і ми завжди з радістю допоможемо придбати ліки, допоможемо знайти донорів, також різні витратні матеріали, обстеження лабораторні. В нас немає якихось спонсорів великих, потужних. Це от такі звичайні мінімальні пожертви: сто, двісті, п'ятсот гривень, тисяча. Такими цифрами збираються суми, якими можемо оплатити дорогі ліки", — сказала Лілія Домарацька.
Лілія Домарацька. Суспільне Тернопіль
У Тернопільській області за минулий рік зареєстрували 73 випадки раку в дітей. У 2024 році побільшало госпіталізованих з гострим лейкозом, повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я Тернопільської ОВА Ольга Ярмоленко. Якщо у 2023 році було 50 випадків, то торік 62.