Як голосували нардепи від Івано-Франківщини за законопроєкт щодо угоди зі слідством у провадженнях про корупцію

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

Як народні депутати з Івано-Франківщини проголосували за проєкт закону про можливість сплати штрафу за корупцію. Суспільне Івано-Франківськ

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".

Результати голосування оприлюднили на сайті ВРУ.

Як голосували прикарпатські мажоритарники

Оксана Савчук (позафракційна) — не голосувала;

Ігор Фріс ("Слуга народу") — за;

Едуард Прощук ("Слуга народу") — за;

Олександр Матусевич ("Слуга народу") — за;

Василь Вірастюк ("Слуга народу") — за;

Володимир Тимофійчук ("Слуга народу") — за.

Депутати, які пройшли за списком партій

Олег Марусяк ("Слуга народу") — відсутній;

Роман Мулик ("Слуга народу") — за;

Олена Вінтоняк ("Слуга народу") — за;

Василь Мокан ("Слуга народу") — утримався.

Що відомо про законопроєкт про можливість сплати штрафу за корупцію

Законопроєкт № 11340 пропонує доповнити ч. 3 статті 53 Кримінального кодексу України положеннями, що передбачають щодо корупційних правопорушень застосовувати штраф як додаткове покарання у разі укладення угоди про визнання винуватості.

Розмір штрафу визначається у таких межах:

  • від 12 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян до 120 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян — у разі вчинення кримінального проступку (тобто максимальний штраф може становити 2 мільйони 40 тисяч гривень);
  • від 121 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян до 1 мільйона 200 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян — у разі вчинення нетяжкого злочину (максимальний штраф може становити 204 мільйони гривень);
  • від 1 мільйона 201 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян до 6 мільйонів неоподатковуваних мінімумів доходів громадян — у разі вчинення тяжкого злочину (максимальний штраф може становити 102 мільйони гривень);
  • від 6 мільйонів однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян до 12 мільйонів неоподатковуваних мінімумів доходів громадян — у разі вчинення особливо тяжкого злочину (максимальний штраф може становити 204 мільйони гривень).

Грошова сума неоподаткованого мінімуму доходів громадян встановлена пунктом 5 підрозділу 1 розділу XX Податкового кодексу України. Її розмір у 2024 році становить 17 гривень.

Який висновок Антикорупційного комітету Ради

Антикорупційний комітет Ради відзначив, що у проєкті Закону "виявлено окреме положення, що містить корупціогенний фактор".

У висновку комітету йдеться про те, що проєкт Закону дає змогу підозрюваному чи обвинуваченому у вчиненні корупційного кримінального правопорушення отримати менш суворе покарання, ніж це передбачено санкцією відповідної статті Кримінального кодексу України, шляхом навіть часткового відшкодування завданого збитку (заподіяної шкоди) та укладання угоди про визнання винуватості. При цьому викриття таким підозрюваним чи обвинуваченим іншої особи у вчиненні злочину не вимагається.

Новини України