Як економити гроші на комунальних послугах та чи допоможе при цьому субсидія: пояснюють експерти

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Економія грошей. Getty Images

Як отримати субсидію

  • через сервісні центри Пенсійного фонду України;
  • через уповноважених посадових осіб виконавчих органів сільської, селищної, міської ради, територіальних громад;
  • через ЦНАПи;
  • через пошту на адресу Головного управління Пенсійного фонду України.
  • через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України;
  • через мобільний застосунок Пенсійний фонд,
  • через портал "Дія" або офіційний вебсайт Мінсоцполітики.

"У разі подання заяви через вебпортали, потрібно мати цифровий кваліфікований підпис. Подається заява і декларація в установленій формі, при необхідності додаються документи. Також, якщо людина орендує приміщення, проживає в приміщенні, яке орендує, то до заяви і декларації обов'язково додається договір оренди. І субсидія призначається з моменту подачі документа і до 30 квітня наступного року".

Внутрішньо приміщені особи, при оформленні субсидії, до пакета документів мають подати довідку ВПО, яка підтверджує фактичне проживання, каже Олена Митник.

"Якщо у людини тяжкі життєві обставини й немає доходів, але є висновок лікарсько-консультативної комісії про стан здоров’я, то додається цей висновок".

Які категорії людей не можуть отримати субсидію

  • громадяни, які за 12 місяців до звернення здійснили покупку на суму 50 тисяч гривень;
  • якщо є один або два автомобілі з дати випуску яких не минуло п’ять років;
  • якщо у людини або членів її родини є депозит на суму понад 100 тисяч гривень.

Про тарифи на тепло електрику та воду

Найнижчі комунальні тарифи для населення, потім для установ, потім для промисловості, саме вона платить найдорожчу ціну за електрику, розповідає експерт з енергоощадження Сергій Зінченко.

"У Німеччині, наприклад, навпаки. Кінцевий споживач енергії, людина, платить найбільший тариф. А найменший тариф — у промисловості для того, щоб собівартість продукції підприємства була якомога конкурентніша на ринку і в ЄС, і інших".

Споживча поведінкаСукупність цілераціональних оптимізаційних або максимізаційних дій людини у процесі суспільного виробництва, пов'язаних із вибором найвигіднішої альтернативи. стосовно витрачання електричної енергії

Сергій Зінченко радить дотримуватися споживчої поведінки та обирати альтернативні варіанти для економії електроенергії. Наприклад, через підвищення тарифу на електроенергію, не використовувати лампи розжарювання.

"Це один з таких величезних пожирачів енергії, бо лампа розжарювання працює як джерело теплової енергії, і тільки потім на 5%, як джерело світла. Була дуже класна ініціатива від уряду по заміні ламп розжарювання на світлодіодні".

Лампочки розжарювання та світодіодна. Getty Images

Також не використовувати пральні машинки та праски та електрочайники в пікові години.

"Праска – це 2,5 кВт. Це дуже потужний пожирач енергії, при чому ця енергія забирається відразу з мережі. І якщо ви вже хочете використовувати праску, то, будь ласка, не в пікові години. Електрочайник – це 1,5 кВт. Так само пікова енергія, миттєва. Кип'ятити воду можна порційно".

Щодо мікрохвильовки, Сергій Зінченко радить, під час розігріву їжі обирати перемикачі потужності.

"Там 150 Вт, 350, 500, 750. Тобто, якщо вам не потрібно, щоб їжа миттєво була гаряча, просто поставте на більш повільний розігрів".

Бойлер — для нього можна застосувати таймер ввімкнення електрики, каже Зінченко.

"Він ставиться прямо на розетку, і до розетки підключається вже бойлер. Таймер можна запрограмувати, наприклад, на якісь години. Тобто, ви прокидаєтесь о сьомій ранку. Ви можете запрограмувати, що ваш таймер ввімкне бойлер о шостій. Нагріє скільки води потрібно, і о восьмій вимкнеться. Наступний раз він ввімкнеться, наприклад, о сімнадцятій годині".

Такі таймери можна придбати в спеціалізованих магазинах електрики, каже експерт. Також можна встановити сонячні панелі.

Електричний подовжувач. Getty Images

Як економити електроенергію взимку

За словами Сергія Зінченка, взимку краще використовувати котли для опалення. Це простіше зробити для жителів приватних будинків.

"Я бачив на прикладах, що люди ставлять собі декілька котлів для опалення, для гарячого водопостачання. Тобто і на твердому паливі, і на електричній енергії, якщо є сонячна генерація, і на газу. До речі, я не рекомендую ставити один котел, який працює на всьому, що тільки можна. Чому? Коефіцієнт корисної дії такого обладнання надзвичайно низький. Тобто генерація тепла з кожного виду енергії, який застосовується, він набагато нижчий, якби це був окремий прилад, який генерує енергію".

Новини України