“Я в рай приїхала”: геріатричний пансіонат на Полтавщині став другим домом для майже 60 ВПО

За інформацією: Суспільне Полтава.

Геріатричний пансіонат, що в селі Горбанівка на Полтавщині, став прихистком для майже 60 людей, які вимушено переїхали до регіону через війну.

Живуть у ньому пенсіонери та люди з інвалідністю, розповів Суспільному директор закладу Юрій Радченко.

"Пів року я була в окупації. Це жах, я всім казала, що я прийшла з пекла. Це голод, холод, це зброя, це вертольоти над головою, коли голова репалась і не знав, що попити, що поїсти, де зігрітися", — розповіла переселенка Надія Черняк.

Кухня в пансіонаті. Суспільне Полтава

У пансіонаті жінка мешкає уже рік. До пансіонату вимушено переїхала з Ізюму, що на Харківщині.

"Коли я сюди потрапила, я думала, шо я в рай приїхала. Тепло, затишно, харчі є, медичне обслуговування. Вони нас прийняли, як своїх", — пригадує переселенка Надія Черняк.

Підопічні Горбанівського геріатричного пансіонату на занятті із ліплення. Суспільне Полтава

"Від початку війни наш пансіонат прийняв 98 внутрішньо переміщених осіб. Зараз перебуває 58. Із Донецької, Луганської, Запорізької, Херсонської, Харківської та Чернігівської. Дехто виїхав, декого родичі позабирали. Категорії – люди похилого віку, люди з інвалідністю. Умови прекрасні, харчування належне шестиразове. 75% іде з їхньої пенсії у державу, тобто, у пансіонат. 25 – їм на руки. За це вони живуть харчуються", — повідомив директор Горбанівського геріатричного пансіонату Юрій Радченко.

64-річний Олег Войнов проживає у пансіонаті разом з мамою уже три роки. Чоловік – вчитель, уроки для своїх учнів проводить онлайн. Суспільне Полтава

"Сам я зі Слов’янська Донецької області, жив, працював і зараз працюю, викладач фізики, інформатики, астрономії. Поселилися, я трішки облаштував місце і приступив до роботи, і працюю до чого часу. Живемо, працюю, дуже хороші умови, хороший колектив, усі нам бажають добра", — розповів переселенець Олег Войнов.

У пансіонаті люди отримують догляд та медичне обслуговування. У ньому є лікарі та медичні кабінети. Це зокрема, фізкабінет, кабінет лікувальної фізкультури та масажу, маніпуляційна та цілодобовий медичний пост.

Кабінет лікувальної фізкультури у Горбанівському геріатричному пансіонаті. Суспільне Полтава

"Умови дуже хороші, медицина, санітарки, всі як рідні, навіть дуже добре. Перуть, прибирають, все роблять нам", — розповіла переселенка Емма Войнова.

"Тут у нас є плита електрична на чотири конфорки, тут стіл роздільний, це стіл кухонний, де всі каструлі, пательні, все необхідне для приготування їжі", — повідомила переселенка Марія Щербакова.

У закладі також кімнати для занять творчістю, кінозал для бібліотека.

Новини України