“Я бачу їх роботу”: начальник МВА про Муніципальну варту у Чернігові

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Дмитро Брижинський та Муніципальна варта. Суспільне Чернігів

Начальник Чернігівської МВА Дмитро Брижинський не бачить причин для ліквідації Муніципальної варти. Комунальне підприємство долучається до питань не тільки благоустрою міста, а й вирішення питань з цивільним захистом і покращення правопорядку в місті.

Про це Суспільному 11 жовтня розповів Дмитро Брижинський.

"Громадські колективи казали про те, що вони хочуть, щоб КП «Муніципальна варта» було розформоване і надавали цю пропозицію. І ми цей лист оформили як документ, направили секретарю міської ради. Зараз «Муніципальна варта» долучається до питань не тільки щодо благоустрою міста, вона долучається до вирішення питань з цивільним захистом і покращення стану правопорядку в місті. Я бачу їх роботу".

Дмитро Брижинський. Суспільне Чернігів

Зі слів Дмитра Брижинського, у міської військової адміністрації немає повноважень ліквідувати Муніципальну варту. Наразі вони вирішують питання щодо фінансування комунального підприємства.

В чому суть справи

Проєкт рішення про ліквідацію КП "Муніципальна варта" у травні 2024 року оприлюднили на сайті Чернігівської міської ради. За словами в.о. міського голови Олександра Ломака, це рішення ініціювала голова фракції "Європейська солідарність" Марина Семененко.

У проєкті рішення йшлося про те, що "Муніципальна варта" має бути ліквідована через "неналежне виконання статутних завдань, а також з метою оптимізації управління суб’єктами господарювання комунальної форми власності і збільшення видатків бюджету міської територіальної громади на потреби ЗСУ".

В пояснювальній записці, що додається до проєкту, серед причин, які є підставою для ліквідації КП "Муніципальна варта", вказуються заангажованість і підпорядкованість співробітників Мунварти окремим посадовим особам Чернігівської міської ради.

Крім того, у пояснювальній записці йдеться про те, що посадових осіб підприємства рішенням виконкому Чернігівської міської ради уповноважили на складання протоколів про адміністративні правопорушення у сфері благоустрою, захисту прав споживачів, торговельній діяльності, у сфері праці й зайнятості населення тощо.

"А ці повноваження є дублюючими, оскільки Кодексом України про адміністративні правопорушення протоколи у вказаних категоріях справ мають право також складати уповноважені особи Національної поліції, Держпродспоживслужби, Держпраці, Державної екологічної інспекції тощо".

Щодо економічного обґрунтування, то згідно з пояснювальною запискою, ліквідація КП "Муніципальна варта" дозволить зекономити міському бюджету 38 мільйонів 667 тисячі 300 гривень, що передбачені відповідною Програмою на забезпечення діяльності комунального підприємства "Муніципальна варта" Чернігівської міської ради на 2024-2026 рік.

Нагадаємо, КП "Муніципальна поліція" було створене наприкінці листопада 2016 року рішенням Чернігівської міської ради. У липні 2017 року назву змінили на "Муніципальна варта".

Новини України