“Хвилююся за долю України”: музикант із Полтавщини Володимир Малуха офіційно став волонтером

За інформацією: Суспільне Полтава.

Музикант Володимир Малуха із селища Білики на Полтавщині, який має церебральний параліч, збирає гроші на авто для 153-ї механізованої бригади. Він офіційно став волонтером у грудні 2024-го.

Про це Суспільному розповів Володимир Малуха.

“11 грудня цього року отримав свідоцтво офіційного волонтера, і тепер вже є замовлення на збір для авто. Потрібно приблизно 120 000 -140 000 гривень. Це буде мій перший збір, який відкритий вже на правах офіційного волонтера. Збираємо для 153-ї механізованої бригади, у якій захищає нас знайомий мого друга”, — розповів Володимир Малуха.

Володимир Малуха офіційно став волонтером у грудні 2024-го. Фото надане Володимиром Малухою

За словами волонтера, збір триватиме, допоки збереться уся потрібна сума.

“Я ще з 2014 року хвилююся за долю України, і навіть тоді допомагав, але морально. Малював фарбами ф олівцям, беручи пензлі чи олівці до зубів, оскільки руки не працюють, картини для захисників аеропорту та Донецьку. Наші малюнки також відправляли туди від школи. Починаючи з 2014 року, я хоч і мало що розумів у свої 15, але розповсюджував дописи в російських соціальних мережах про те, що кацапи творять в нашій країні”, — поділився Володимир Маклуха.

Про початок повномасштабного вторгнення музикант почав публічно заявляти на своїх сторінках у соціальних мережах ще із жовтня 2021 року.

“Дізнався про можливе вторгнення з серпня 2021 року з надійних джерел, і не вірив в заяви президента, що повномасштабного вторгнення буцімто не буде, а готувався до того, що таки буде. Так тоді і сталося”, — розповів Володимир Маклуха.

Тоді ж почав рубрику антипропаганди на своєму ютуб-каналі, відкривав збори, та написав вірш про Віталія Скакуна, який підірвав разом із собою Генічеський міст.

Володимир Маклуха займається волонтерством з 2020-го року. Тоді відкривав збір для односельчанки, яка хворіє на синдром Пайра. Наступні збори відкрив вже були під час повномасштабного вторгнення для захисників України.

“Пам'ятаю, як збирав на радіоантени для дронів, це понад 40 000 гривень, потім на тепловізор — приблизно 15 000 гривень. Після цього збирав на екіпіровку: куртки, штани, чоботи та теплі речі. Це також понад 15 000 гривень. Останні два збори були на ремонт авто — це вже 2024-й рік. Також у листопаді цього року збирав батькові на інструменти для ремонту військової техніки — це 12 000 гривень.”, — поділився волонтер.

Новини України