“Хочу к своим”: п’ятеро вінничан дали згоду обміняти їх у РФ на українських полонених

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Засуджені за держзраду вінничани, які погодилися на обмін. Колаж Суспільного зі світлин з відкритих джерел

П'ятеро вінничан, засуджених за держзраду і співпрацю з російськими спецслужбами, дали згоду, щоб їх в рамках обміну передали у РФ.

Про це йдеться на сайті державного проєкту "Хочу к своим".

Хто погодився на обмін

Володимир Наконечний. hochuksvoim

Володимир Наконечний. Чоловіка визнали винним у тому, що в забороненій соцмережі "Однокласники" він розміщував дописи, у яких виправдовувалася збройна агресія Російської Федерації проти України. Крім того, він розміщував та поширював інформацію, яка "возвеличувала" осіб, причетних до збройного нападу РФ.

Наконечного засудили до п'яти років ув'язнення за трьома статтями: ч. 2 ст. 436-2 та ч. 3 ст. 436-2 (поширення матеріалів, де виправдовується збройна агресія РФ), ч. 1 ст. 70 (При сукупності злочинів суд, призначивши покарання (основне і додаткове) за кожний злочин окремо, визначає остаточне покарання шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим або шляхом повного чи часткового складання призначених покарань).

Віталій Чемерецький. hochuksvoim

Віталій Чемерецький. Чоловік теж дав згоду на обмін. Його визнали винним у тому, що він публічно закликав до вчинення умисних дій, метою яких є зміна меж території або державного кордону України.

Чемерецького засудили на три роки та 183 дні за частиною 1 статті 110 (публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до змін держкордону України), частиною 4 статті 70 (призначається покарання, якщо після постановлення вироку в справі буде встановлено, що засуджений винен ще і в іншому кримінальному правопорушенні, вчиненому ним до постановлення попереднього вироку) (частина 1 стаття 309 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин)).

Микола Михайліченко. hochuksvoim

Микола Михайліченко. Чоловіка визнали винним у тому, що він з 28 вересня 2022 року по 21 жовтня 2022 в Telegram листувався з російським агентом та надавав йому інформацію про місця розташування органів місцевого самоврядування у Жмеринці Вінницької області, правоохоронних органів, закладів охорони здоров’я, місця дислокацій підрозділів ЗСУ, вишок мобільного зв’язку, а також електропідстанцій із наданням географічних координат вебресурсом "Карти Google".

Вінничанина засудили до п'ятнадцяти років ув'язнення за частиною 2 статті 111 (Державна зрада в умовах воєнного стану), частина 5 стаття 72 (Попереднє ув’язнення зараховується судом у строк покарання у разі засудження до позбавлення волі день за день або за правилами, передбаченими у частині першій цієї статті. При призначенні покарань, не зазначених у частині першій цієї статті, суд, враховуючи попереднє ув’язнення, може пом’якшити покарання або повністю звільнити засудженого від його відбування).

Володимир Калачик. hochuksvoim

Володимир Калачик. Чоловіка визнали винним у тому, що з 25 травня 2023 по 10 червня 2023 року у Telegram він листувався з представником РФ та надавав йому інформацію про об’єкти важливої та критичної інфраструктури міста Вінниці.

Калачика засудили до п'ятнадцяти років ув'язнення за частиною 2 статті 111 (Державна зрада в умовах воєнного стану).

Володимир Кузнєцов. hochuksvoim

Володимир Кузнєцов. Чоловіка визнали винним у тому, що він встановив контакт та почав конфіденційне спілкування із працівниками іноземної спеціальної служби ФСБ РФ, збирав та передавав протягом 2014-2019 років інформацію про розвиток суспільно-політичної, соціально-економічної та військової ситуації як в Полтавській області, так і в Україні загалом.

Чоловіка засудили до п'яти років ув'язнення за частиною 1 статті 111 ККУ (Публічні заклики громадянином України до підтримки рішень та/або дій держави-агресора).

Що відомо про державний проєкт

25 липня 2024 Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими разом з Головним управлінням розвідки, Службою безпеки України та Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини презентували спільний державний проєкт "Хочу к своим". Його мета — сприяти обміну українських колаборантів на українців, яких утримує у неволі РФ.

Новини України