Ескендер Барієв через суд домагається визнання Меджлісу представницьким органом кримських татар

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

Голова правління КРЦ, член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв. КРЦ

Відповідно до Закону України "Про корінні народи" кожен корінний народ має право на представницький орган, що створюється корінними народами і відповідно до Конституції та законів України наділяється правом представляти корінні народи та приймати рішення від їх імені.

5 червня 2023 року Меджліс подав пакет документів у відповідні органи щодо встановлення правового статусу Меджлісу як представницького органу кримськотатарського народу. З жовтня того ж року документи знаходяться на погодженні в Кабміні, проте жодних змін наразі не відбулося.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

В коментарі Суспільне Крим голова правління Кримськотатарського ресурсного центру, член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв розповів, що до Кабінету міністрів України надсилали листи із запитом щодо невиконання Закону "Про корінні народи" і порядку про закріплення та позбавлення правового статусу представницького органу.

Проте в Кабміні послалися на Державну службу України з етнополітики та свободи совісті, хоча, за словами Барієва, ДЕСС виконала всі процедури, що стосуються її компетенції.

"Далі компетенція тільки прем'єр-міністра України — підписати це розпорядження. Я не розумію, чому так відбувається. Тому що в іміджевому плані це дуже важливо для України на міжнародному рівні. І не дуже зрозуміло, чому Кабмін робить так. Тому що це дискредитує, в тому числі президента України Володимира Зеленського, який був ініціатором прийняття Закону України "Про корінні народи України", — наголосив Барієв.

Наразі Барієв, як член Меджлісу та уповноважений займатися процедурою реєстрації, подав позов у Київський окружний адміністративний суд. Він також зазначив, що якщо Кабмін підпише розпорядження і виконає вимоги закону, то позов буде відкликано.

"Якщо Кабмін не буде підписувати це питання, я правовим шляхом буду продовжувати боротися за виконання законодавства України Кабінетом міністрів України. Позов з'явився тільки в вересні. Були листи, були звернення, на жаль, ми не бачимо результатів", — зауважив Барієв.

Суспільне Крим звернулося до Кабінету міністрів України із запитом прокоментувати ситуацію. На момент публікації матеріалу відповіді немає.

Меджліс кримськотатарського народу — це представницький орган, який був обраний кримськими татарами. Але досі Меджліс не в правовому полі України як суб'єкт, тобто не є юридичною особою.

Новини України