Екскерівник податкової Хмельниччини про призначення людей Сокура в комісії ревізорів ДПС: “Схема з розкрадання коштів у великих розмірах”

Екскерівник податкової Хмельниччини про призначення людей Сокура в комісії ревізорів ДПС: "Схема з розкрадання коштів у великих розмірах"

Колишня очільниця податкової Хмельниччини заявила про призначення людей Сокура в комісії ревізорів ДПС. За її словами, це пов’язано з можливим розкраданням коштів на будівництво фортифікацій.

Виконуючий обовʼязки заступника голови Державної податкової служби України Євгеній Сокур призначає своїх людей у комісії ревізорів, особливо у регіонах, які отримували іноземне фінансування на побудову фортифікацій.  Це може бути повʼязане зі створенням схеми з розкрадання коштів у великих розмірах. Про це в інтервʼю УНН розповіла колишня очільниця податкової Хмельницької області Ірина Зленко.

В регіонах і в ДПС України створені комісії, які повністю підконтрольні Сокуру. Вони нелегітимні і всі докази щодо цього вже зібрані. Проведено журналістське розслідування, яке виявило, що голови комісій ревізорів, це повністю люди, підконтрольні Сокуру

– зазначила Ірина Зленко.

За її словами,  у більшості випадків людей Сокура призначали саме  в регіони, для яких було виділено найбільше коштів західними партнерами для будівництва фортифікаційних споруд. “Я не думаю, що це співпадіння. Я впевнена, що це схема з розкрадання коштів у великих розмірах”, – додала Ірина Зленко.

Варто зазначити, що такі комісії визначають чи приймати податкові накладні та розрахунки коригування від підприємців після того, як їх заблокувала автоматизована система.

Нагадаємо

Раніше аналітики СЕО Club, вивчивши принципи роботи системи СМКОР, дійшли висновку, що Державна податкова служба блокує податкові накладні чесного бізнесу, коли не вистачає коштів для наповнення бюджету. Таким чином держава отримує “безвідсотковий кредит” від бізнесу без його згоди.

Додамо

Блокування податкових накладних – інструмент, вигаданий головою Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данилом Гетманцевим, і одна з основних проблем, на яку скаржаться українські підприємці у сфері адміністрування податків. Загалом же, як вказувалося у статистиці Ради бізнес-омбудсмена, у третьому кварталі 2023 року 57% скарг від представників бізнесу стосувалися податкових питань. На думку народного депутата Михайла Цимбалюка, блокування податкових накладних стало серйозною проблемою, що загрожує національній безпеці України, оскільки зупиняє діяльність підприємств та порушує економічні операції.

Як зазначив бізнес-омбудсмен Роман Ващук, проблема в бізнесу навіть не в рівні податків, а в стилі адміністрування. Окрім того, він додав, що податкова і митниця 90-94% справ програють у судах – або у першій інстанції або в апеляції у Верховному Суді.

На думку експертів, така ситуація з судами свідчить про зловживання податківцями своїми повноваженнями, адже суди розбивають ці рішення. Дехто, як от економічний аналітик Павло Себастьянович, прямо називає це “схемами”.

Серед основних таких схем він називає фіктивний експорт, реєстрацію фіктивного ПДВ від фіктивних компаній, експорт товарів за фіктивними документами з фіктивним ПДВ і повернення вже реального ПДВ, скрутки, блокування податкових накладних, надання статусу ризикового підприємству і організація тіньових схем зі зняття цього статусу.

Член Ради Асоціації платників податків Дмитро Олексієнко вважає, що за такою політикою адміністрування стоїть народний депутат, голова податкового комітету ВР Данило Гетманцев, адже без його відома у ДПС не ухвалюються жодні важливі рішення. І він фактично керує податковою через свого колишнього помічника Євгена Сокура.

Водночас сам Гетманцев назвав свою діяльність щодо податкової – “парламентським контролем”. Він також відкинув звинувачення про те, що перебирає на себе повноваження виконавчої влади, вказавши, що просто допомагає підприємцям.

Джерело

Новини України