“Думаю, ми ще побачимо їх неодноразово”: речник ДПСУ прокоментував військові навчання на території Білорусі

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Військові Білорусі. Getty Images

Військові навчання у Білорусі поблизу кордону з Україною, зокрема і з Чернігівщиною, не припинялися протягом останніх років і триватимуть й надалі. Наразі присутність російських військ там не фіксують.

Про це розповів речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко в інтерв'ю Media Center Ukraine.

Він пояснив, що кордон з Білоруссю для України важливий і несе загрозу, тому цей напрямок українська сторона постійно посилює.

"Ми пам'ятаємо, звідки вторглися російські війська, як Білорусь відкрила свій кордон для російських військ, тому цей напрямок ми посилюємо: і в інженерному плані, і у фортифікаційному плані. Є достатня кількість підрозділів, які утримують цей напрямок. Але Білорусь загалом постійно намагається перекинути відповідальність на Україну, що це ми «несемо загрозу Білорусі»".

Самі ж військові навчання на території Білорусі, які були анонсовані та мають тривати до кінця січня, за словами речника, не несуть загрози для України.

"Напевно, це цьогоріч перші, але, я думаю, ми ще побачимо їх неодноразово на території Білорусі: з різними складовими їхніх збройних сил чи сектору безпеки і оборони. Бо і у 2022, і у 2023, і у 2024 роках — навчання у Білорусі практично не припинялися. Ми пам'ятаємо також і попередні роки, коли такі навчання відбувалися і з підрозділами армії Росії. Наразі російських військ такого ударного угрупування і в достатній кількості на території Білорусі немає".

Як зазначив Андрій Демченко, Росія поступово вивела свої війська з Білорусі на територію РФ і в рамках ротації нових не завела.

"Тому зараз нагнітати ситуацію продовжує саме Білорусь, підігруючи Росії. Білорусь заявила, що вони посилюють своє прикордоння на напрямку кордону з Україною. І тримає навіть певні свої підрозділи. Але їхня кількість невелика і кількість особового складу незначна. Відбуваються постійні ротації. Це навчання з підрозділами територіальної оборони, резервістів планували долучити. Але фактично їх у безпосередній близькості до нашого кордону немає. Я навіть не впевнений, що буде залучатися якась техніка для цих навчань. Це, знову ж таки, демонстрація Білоруссю, що вони посилюють свою обороноздатність, оскільки «загрозу для них несе саме Україна». І таку риторику вони будуть підтримувати й далі", — розповів Демченко.

Він додав, що за тим, наскільки ситуація може змінюватися, і наскільки може бути загрозливою, постійно стежать підрозділи розвідки, Державної прикордонної служби, Міністерства оборони.

"Для того, щоб ми могли адекватно відреагувати, якщо ситуація зміниться. Ми маємо там тримати сильні оборонні позиції, що і робимо. І не піддаватися паніці".

Нагадаємо, раніше керівник Центру протидії дезінформації при Раді нацбезпеки і оборони Андрій Коваленко у своєму Telegram-каналі заявив, що загрози вторгнення регулярних військ Білорусі з боку цієї країни немає.

Цій заяві передувало те, що моніторинговий проєкт "Беларускі Гаюн" 7 січня повідомив: Білорусь почала нарощувати військову присутність біля кордону з Україною.

Зокрема, вони перекинули додаткові війська Сухопутних військ Збройних сил Білорусі в Столинський, Лельчицький, Мозирський і Гомельський райони. Останній межує з Чернігівською областю.

Відомо, що наприкінці грудня з Росії до Білорусі прилітав військово-транспортний літак Іл-76 ВКС РФ.

Також "Беларускі Гаюн" з посиланням на Міноборони Білорусі повідомив, що у Гомельському районі з 8 по 31 січня під керівництвом голови Гомельського райвиконкому пройдуть збори військовозобов'язаних тероборони.

У ході зборів призвуть із запасу резервістів, а командування стрілецького батальйону тероборони поновить навички в управлінні підлеглими підрозділами. Ймовірно, під час зборів відпрацьовуватимуть формування загонів народного ополчення.

"Окрему увагу приділятимуть підготовці військовозобов'язаних до виконання завдань спільно з інженерними підрозділами ЗС РБ. Зазначимо, що у складі стрілецьких батальйонів тероборони Білорусі є інженерно-саперні взводи. Не виключено, що під час зборів гомельська тероборона відпрацює фортифікаційне обладнання позицій, влаштування інженерних загороджень, виконання маскування та інше", — йдеться у повідомленні.

Гомельський район, який межує з Чернігівщиною, став першим регіоном Білорусі, де у 2025 році пройдуть навчання з теробороною.

Раніше Центр протидії дезінформації при Раді нацбезпеки і оборони заявляв, що повідомлення в інтернеті про прорив кордону регулярною армією РФ на півночі Чернігівщини не відповідає дійсності.

***

Допоможіть нам стати кращими, розповівши про свій досвід користування сайтом Суспільного. Пройдіть це коротке опитування, воно займе до п'яти хвилин вашого часу. Дякуємо!

Новини України