За інформацією: Суспільне Чернігів.
Микола Бондарець, який повернувся з російського полону. Марія Бондарець
Під час другого етапу обміну в рамках формату "1000 на 1000" 24 травня з російського полону додому повернувся 45-річний Микола Бондарець. Він житель села Полюшкіне, що на Чернігівщині.
Про це Суспільному розповіла його дружина Марія Бондарець.
За її словами, Микола потрапив у полон 4 червня 2023 року на Донеччині. Проте, обставин цього жінка не знає.
"Він мені нічого не розповідав. Ми на цю тему не розмовляємо, щоб не травмувати його. Як захоче, він потім все розкаже у процесі спілкування".
Марія розповідає, особисто з чоловіком ще не зустрічалась, проте, коли його привезли до Чернігова, його зустріла їхня донька.
"Слава Богу вона була на той час там та встигла його побачити. Коли вже їх привезли, там 10-15 хвилин дали часу, щоб вони поспілкувалися. Він їй сказав, що все добре, він на позитиві й нарешті вдома. Дуже зрадів, коли побачив доньку", — ділиться жінка.
Марія Бондарець каже, надалі її чоловік проходитиме реабілітацію. Вона сподівається, що їй дозволять приїхати до нього.
До того як вступити до лав ЗСУ, її чоловік працював звалювальником лісу. До ЗСУ приєднався 21 січня 2023 року. Як тільки Микола Бондарець опинився в полоні, його дружина декілька разів їздила до Києва на акції щодо звільнення військовополонених.
"Я їздила й в Координаційний штаб. Також ми з родинами зустрічалися в Києві, робили прапор їхньої бригади: хто був в полоні, хто безвісти зниклий".
Нагадаємо, також повернувся з полону в межах обміну "1000 на 1000" Володимир Харченко із села Дрімайлівка Куликівської громади, а саме: 25 травня — під час третього (останнього) етапу цього обміну.
Під час другого етапу обміну, 24 травня, повернувся з російського полону ніжинець Юрій Федченко та його земляк — Володимир Суярко із села Титівка Вертіївської громади. Також цього дня повернувся житель села Понори Талалаївської громади Віктор Коваль.
До цього, під час першого обміну 23 травня, додому повернулися двоє жителів Ніжина — Олександр Шнер та Юрій Макаренко. Тоді ж обміняли жителя Киїнки Анатолія Овчара з позивним "Сід" та Віталія Седюко з Хоробичів, що на Городнянщині.
Також відомо, що повернулися з полону в межах обміну "1000 на 1000" Андрій Єрко з Новгород-Сіверської громади, та Станіслав Варава, В'ячеслав Гнатенко з Сосницької громади.
Що відомо про обмін "1000 на 1000"
23 травня був перший етап обміну в межах формату "1000 на 1000", про який домовилися на переговорах у Стамбулі 16 травня. Додому повернулися 390 українців. За інформацією Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Україна повернула додому 270 військовополонених і 120 цивільних заручників — три жінки та 387 чоловіків.
Другий етап обміну в межах формату "1000 на 1000" відбувся 24 травня. До України з російського полону повернулись іще 307 військовослужбовців. Серед повернених — військовослужбовці ЗСУ, прикордонники та нацгвардійці.
Також іще один обмін — третій етап у межах формату "1000 на 1000" — відбувся 25 травня. До України з російського полону повернулися 303 військовослужбовці. Зокрема серед звільнених — військовослужбовці ЗСУ, Військово-Морських та Повітряних Сил, Десантно-штурмових військ, Сил ТрО, а також бійці Нацгвардії, Держприкордонслужби та Держспецтранспорту.