Поліцейські склали адміністративні протоколи щодо двох неповнолітніх мешканців за фактом жорстокого поводження з твариною.

Як повідомили в поліції, напередодні правоохоронці виявили в інтернеті відеозапис, на якому зафіксовано знущання з кота. Протягом кількох годин розшукали учасників інциденту — 17-річного юнака, який був присутнім на відео, та його 16-річного товариша, який знімав те, що відбувається на мобільний телефон.
За даними правоохоронців, подія сталася на початку 2025 року у будинку молодшого з підлітків. Юнаки пояснили, що на відео було зафіксовано імітацію дії сексуального характеру щодо кота, яку вони влаштували «з розважальною метою».
Батьки 16-річного підлітка повідомили поліції, що їхній кіт мав серцеве захворювання, проходив лікування у ветеринарній клініці та майже через рік після події помер від старості. Після смерті тварини було проведено кремацію. Відповідну ветеринарну документацію сім’я передала правоохоронцям для вивчення.
Обидва підлітки досягли віку, з якого настає адміністративна відповідальність. Щодо них поліцейські склали протоколи за ч. 2 ст. 89 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Санкція статті передбачає штраф чи адміністративний арешт. Матеріали справи буде направлено на розгляд до Приморського районного суду Одеси.
Крім того, ювенальні поліцейські готують подання до Служби у справах дітей та Центру соціальних служб Одеської міської ради для взяття сімей неповнолітніх під контроль.
