За інформацією: Суспільне.
Черкащанка Алла Мишко за розподіл природного газу отримує дві квитанції від двох різних компаній — Черкаської філії ТОВ "Газорозподільні мережі України" та АТ "Черкасигаз".
Така ситуація виникла через судові процеси, які тривають між ними з 2024 року, повідомив Суспільному голова Спілки споживачів комунальних послуг України Олег Попенко.
З його слів, споживачі також продовжують отримувати позови від виконавчої служби за несплату боргів з комунальник послуг, зокрема за розподіл природного газу.
Черкащанка Алла Мишко дві платіжки за послуги з розподілу природного газу у застосунку банку вперше побачила торік.
"Квитанції не приходять, а заходжу в Приватбанк чи в Абанк, дивлюся: у мене борг перед Черкасигаз за розподіл газу. Виникає питання, почекайте, нам офіційно послуги надає черкаська філія газмереж? Тут появляється друге, не пойми шо, платіжку не дає, особистого кабінету немає", — розповіла пані Алла.
Черкащанка живе у квартирі, тож газу використовує небагато — до восьми кубів на місяць. Попри заборгованість, одночасно двом компаніям за послуги сплачувати не планує:
"Виходить що труба одна, а на цій трубі сидить один хтось реальний надавач послуг, а другий колядник можна назвать, колядує. Людям що робити? Люди не знають, деякі помиляються, платять не туди, куди потрібно".

Черкащанка Алла Мишко. Суспільне Черкаси
Нині у Черкасах дві компанії заявляють право надавати послуги з розподілу природного газу — ТОВ "Газорозподільні мережі України" та АТ "Черкасигаз". Про це зазначили на своїх офіційних сайтах.
Ми звернулись до представників обох компаній та надіслали інформаційні запити, аби з’ясувати на якій підставі кожна з них здійснює надання послуг — якими законами чи ухвалами суду керується. Поспілкуватись з керівництвом "Газорозподільних мереж України" не вдалося. Відповідь на запит від них отримали.
У ньому зазначили: підприємство має чинну ліцензію від "Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг", у користуванні державні газопроводи та їхні складові, затверджений тариф та план розвитку газорозподільної системи.
Нині компанія надсилає квитанції 357 тисячам побутових та двом тисячам непобутових споживачів області за винятком окремих населених пунктів Уманського району.
Ми намагались поспілкуватись і з представниками "Черкасигаз", та ні спілкування, ні відповіді на запит не отримали.

Платіжка . Суспільне Черкаси
За словами голови Спілки споживачів комунальних послуг України Олега Попенка, така ситуація склалась з кількох причин:
"Недосконалістю нашого законодавства, відсутністю контролю зі сторони центральних органів влади, шахрайством зі сторони монополістів, якраз от користуються ці монополісти, якраз комунальщики і виставляють подвійні платіжки, незаконні платіжки тощо".
І поки тривають суди між цими компаніями, споживачі продовжують отримувати позови від виконавчої служби за несплату боргів з комунальник послуг, зокрема за розподіл природного газу, додав Олег Попенко:
"В першу чергу люди повинні самі розуміти, кому вони платять. Тобто не питання приходу платіжок, а перед тим, як платити, потрібно глянути, з ким у вас був договор. Близько 750 тисяч позовів виконавчої служби до українців щодо боргівців комунальних служб. Скільки серед них незаконних платіжок, це ми можемо тільки здогадуватися, що реальні цифри ніхто не фіксує".

Газова плита. Суспільне Черкаси
У відповідь на наш інформаційний запит у Нацкомісії з питань регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг повідомили: на сьогодні єдиним суб`єктом господарювання з розподілу природного газу на території Черкаської області є Черкаська філія "Газорозподільних мереж України".
"Черкасигаз" звернулись з позовом до суду, аби визнати протиправною та скасувати постанову Національної комісії "Про зупинення дії ліцензії з розподілу природного газу". Після останньої касації у липні 2025 року Верховний суд залишив без змін попередні вироки – задовольнити адміністративний позов.
