ДТЕК Ахметова знов намагається змінити склад НКРЕКП

ДТЕК Ріната Ахметова таки знайшов компромат на Валерія Тарасюка, голову Нацкомісії, що здійснює регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Вчора голова Незалежної профспілки гірників (НПГУ) нардеп Михайло Волинець (Батьківщина) у своєму Facebook опублікував звернення до НАЗК та прем’єра Дениса Шмигаля з вимогою звільнити голову НКРЕКП, пишет Телеграмм канал Лещенко тут.

Волинець ще з 2015 року є кишеньковим профсоюзним лідером Ахметова. Тоді організовував страйки шахтарів у Києві разом з ДТЕК. Коли треба було – волав, що хоче «накормити Геруса російським вугіллям», але жодного разу не казав про імпортне вугілля ДТЕК.

Аргументація така: брат голови НКРЕКП Артем Тарасюк очолює ТОВ «Еф Енд Ем Україна». Це компанія Михайла Спектора, яка займається наданням в оренду нерухомості. Самому Валерію Тарасюку належала міноритарна частка в цій компанії – 10%. Крім того, він очолював її до переходу в НКРЕКП.

В травні 2019 року, за півроку до того, як Тарасюк прийшов в НКРЕКП, ця компанія отримала ліцензію на постачання електроенергії. Волинець каже, що через це Тарасюк має приватний інтерес в роботі НКРЕКП і має бути звільнений.

Загалом таких ліцензій за 2019 рік було видано 400 штук. Артем Тарасюк прийшов у коменти під пост Волинця і каже, що ліцензія жодного разу не використовувалась.

Це вже друга спроба ДТЕК змінити склад НКРЕКП. Причина: встановлення низької ставки на стару базу (3%) для обленерго в рамках RAB-регулювання. ДТЕК контролює майже половину розподілу е/е в країні.

Крім того, їх дратує спротив Комісії щодо виконання вимог ДТЕК з підвищення ціни електроенергії на ціноутворюючому Ринку на добу наперед (РДН). В першу чергу це стосується мрії ДТЕК відмінити прайс-кепи на РДН.

Торпедою минулої компанії за зміну складу НКРЕКП був ще один нардеп від Батьківщини Олексій Кучеренко. Сьогодні він балотується у мери столиці. На початку серпня він також накатав звернення до Шмигаля з вимогою звільнити весь склад НКРЕКП «за бездіяльність».

Всі новини на одному каналі в Google NewsТелеграм, Facebook

Если вам понравилась статья не поленитесь нажмите лайк и поделитесь в соц сетях