За інформацією: Суспільне Полтава.
В Октябрському райсуді Полтави обрали запобіжні заходи для двох працівників Полтавської установи виконання покарань № 23. Їх підозрюють у катуванні одного із ув’язнених. Для них обрали запобіжні заходи у вигляді цілодобового домашнього арешту із носінням електронних браслетів.
"Потерпілого було доставлено у відповідну палату, камеру, де останньому було вказано на те, що він повинен лягти на ліжко і, відповідно, підозрюваний здійснював фіксування його кінцівок, а саме це були руки, ноги і тулуб, діючи разом з іншим підозрюваним вказаним у кримінальному провадженні. Таким чином вони фактично позбавили його можливості вільно пересуватися, по-перше. По-друге, спричинили йому моральні страждання, оскільки останній не міг здійснювати вільно власні потреби", — повідомив прокурор Антон Гомля.
Суд у справі працівників СІЗО. Полтава. 22 квітня 2025-го. Суспільне Полтава
"Я застосував відповідний захід за наказом вищого керівництва, так як моя посада, мої функціональні обов'язки не дозволяли мені цього робити. Моя задача була захистити дану людину, щоб вона не покінчила життя самогубством. Він був позбавлений можливості лише вільно пересуватися і тільки з метою запобігання вчинення ним самоскалічення, було вжитий такий захід", — розповів підозрюваний Антон Онищук.
Підозрюваний Дмитро Лизь. Суспільне Полтава
За даними слідства, після того, як потерпілий відв’язався, його прив’язали знову.
"Після того, як останнього було помічено через камери відеоспостереження про те, що він самостійно розв'язався, підозрюваний Онищук з іншим учасником кримінального злочину провадження. Оніщуком було застосовано до останнього спеціальний засіб кайданки. Щоб не залишити будь-яких слідів свого злочину, нав'язували відповідні мотузки спочатку на зап'ястки потерпілого і потім вже на них вдягали кайданки і прив'язували потерпілого до ліжка", — розповів прокурор Антон Гомля.
Прокурор Антон Гомля. Суспільне Полтава
Сторона обвинувачення клопотала про запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Сам підозрюваний та його адвокат просили не застосовувати його.
"Я повторюсь, я хочу довести свою невинуватість. Я буду являтися на всі засідання, до слідчого, на допит. Все взагалі, нема ніяких проблем. В мене тут донька, мені нема чого ховатися і нема куди ховатися", — розповів підозрюваний Антон Онищук.
Суддя Лариса Гольник ухвалила обрати запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту з носінням електронного браслету. Окремо слухали справу другого підозрюваного – Дмитра Лизя, який, за його словами, працює в установі 25 років.
Суддя Лариса Гольник. Суспільне Полтава
"Мені повідомили, що він хоче, виказує наміри вчинити самогубство. Я доповів керівництву, керівництво мені сказало, що треба обмежити його (волю – ред.). Я поки не буду називати прізвища", — повідомив підозрюваний Дмитро Лизь.
"Зафіксовано факт, що службовими особами установи виконання покарань були вчинені дії з метою приховування своєї протиправної діяльності шляхом видалення відео з камери відеоспостереження, які безпосередньо підтверджують вчинення саме ними інкримінованого кримінального правопорушення", — повідомив прокурор Антон Гомля.
У внутрішніх документах слідство не знайшло інформацію про те, що хтось має право прив’язувати ув’язнених чи навіть самостійно переводити в медичну частину.
Підозрюваний Антон Онищук. Суспільне Полтава
"На час проведення обшуку документів законних, які б свідчили про законність переведення саме нашого потерпілого із загального режиму, назвемо це так, в режим медичної установи в камеру 164 не було. Навіть на цьому етапі ми не знайшли законних документів, які свідчили про законність його переведення в медичну частину", — пояснив старший слідчий Теруправління ДБР у Полтаві Роман Шеремет.
"Я вважаю, що підзахисний діяв не порушуючи, можливо, дещо перевищивши свої повноваження", — сказав адвокат Олександр Крекотень.
Сторони просили про такі ж запобіжні заходи. Для Дмитра Лизя також обрали цілодобовий домашній арешт. Якщо провину підозрюваних доведуть, їм загрожує від 7 до 12 років позбавлення волі.