За інформацією: Суспільне Тернопіль.
Документи дезинфікують і складають у ящики. Олексій Філюк
Церковні книги й документи 18-19 cтоліття, які священник Олексій Філюк віднайшов у церкві села Білозірка Кременецького району, передали в Державний архів Тернопільської області.
Про це настоятель храму святого Архистратига Михаїла ПЦУ Олексій Філюк повідомив на своїй сторінці в соцмережі.
Старі документи й книжки. Олексій Філюк
"Після знезараження від грибків документи із села Білозірки передаємо в Тернопільський архів для того, щоб їх законсервували, оцифрували і зберегли для майбутніх поколінь", — йдеться у дописі.
Спеціалісти Тернопільського обласного центру контролю й профілактики хвороб та священник Олексій Філюк. Олексій Філюк
Дезинфікували книги й документи спеціалісти Тернопільського обласного центру контролю і профілактики хвороб. Головна державна санітарна лікарка області Оксана Чайчук розповіла Суспільному, що знезаражували знайдене від пліснявих грибків.
"Архівні речі ми обробляємо не часто, лише за зверненнями. У нас є виписана процедура, як працювати зі стародруками. Зрозуміло, що їх не обробляють хлорним розчином, бо він висвітлив би всі написи. Для цього є спеціальні розчини, які не псують папір", — сказала Оксана Чайчук.
Старі документи готують для передачі в архів. Олексій Філюк
Директор Державного архіву Тернопільської області Федір Полянський повідомив Суспільному, що церковні книги й документи вже отримали.
За його словами, працівники архіву спочатку проведуть експертно-технічну оцінку віднайденому.
"Потрібно зрозуміти, що з цього треба реставрувати. Тоді описати наукову й історичну цінність документів. Підбивати підсумки буде спеціальна комісія. Лише після цього старі документи зареєструють у наших фондах, їх можна буде переглянути в читальному залі. Подібні документи в нас є, але з села Білозірка ще не було", — зазначив Федір Полянський.
Священник Олексій Філюк складає старі документи в контейнери. Олексій Філюк
Нагадаємо, серед знайдених документів — церковні відомості та метричні книги із записами про місцевих жителів. Більшість книг — рукописи.
"Є документ за 1808 рік. Яка каліграфія була в людей! Прошито, пронумеровно, сургучевою печаткою скріплено. Найдавніший документ, який траплявся, — це десь 1750-ті роки", — розповів священник Олексій Філюк.