За інформацією: Суспільне Полтава.
У військово-історичний музей Кременчука передали крило російської ракети, підписане військовими та розписане рунами. Ця ракета летіла на Дніпро при масованому обстрілі України 29 грудня 2023 року.
Про це Суспільному розповів директор військово-історичного музею Кременчука Володимир Поляков.
Підписи воїнів на уламку крила ракети. Сторінка у Facebook Координаційного центру об’єднань ветеранів та волонтерів
Уламок російської зброї музею передав волонтер Ярослав Самойленко, який придбав його на аукціоні.
"Крило від збитої російської ракети, яка летіла на Дніпро при масованому обстрілі України 29 грудня 2023 року. Передав її наш волонтер. Він викуповує і надає нам ці експонати, дуже цікаві", – прокоментував Володимир Поляков.
Бійці 3-ї окремої штурмової бригади, які підписали крило ракети. Сторінка у Facebook Координаційного центру об’єднань ветеранів та волонтерів
Його підписали бійці 3-ї окремої штурмової бригади із позивними "Каптер", "Атлет", "Сітро" та "Найк". Також мисткиня Анастасія Куник розписала уламок символами, які називає слов'янськими рунами-оберегами.
"Це сухі рядки із анотації до цього неймовірного експонату. А за ними реалії цієї війни – "Найк", бойовий медик-штурмовик. Поліг невдовзі після того, як розписався на крилі. Витягував пораненого на собі й отримав пряме влучання FPV- дрона по собі. Ось такою бува іноді ціна наших експонатів. Тому, як би і що би не було – наше завдання зберегти цю нелегку історію для майбутніх поколінь наших дітей", – повідомив Володимир Поляков.
Мисткиня Анастасія Куник розписала уламок символами, які називає слов’янськими рунами-оберегами. Сторінка у Facebook Координаційного центру об’єднань ветеранів та волонтерів
За словами Володимира Полякова, нові експонати до музею привозять близько 2-4 разів на тиждень. Передати речі може кожен охочий. Для цього потрібно звернутись напряму до керівництва музею.
"У нас у Кременчуці дуже розвинена гілка волонтерства саме людей, які їздять на фронт. Чесно кажучи, перші експонати ми випрошували. Це 2022 рік, початок війни. Ми телефонували: "Хлопці, війна ж, історія у вас під ногами валяється, то не викидайте, а піднімайте й привозьте. А зараз музей вийшов на той рівень, коли не ми просимо, а нам телефонують і кажуть: "У нас є таке, чи потрібно?". Я кажу, що потрібно, і люди привозять, і не тільки волонтери", – розповів Володимир Поляков.
Крило російської ракети, яку передали до військово-історичний музей Кременчука . Сторінка у Facebook Координаційного центру об’єднань ветеранів та волонтерів
Також Володимир Поляков розповів, що нині колекція поповнилася завдяки випускнику Кременчуцького військового ліцею, Герою України, полковнику Олегу Голінею, який передав календар “Лицарі пекельної заграви” та інші експонати із власним підписом.
Календар “Лицарі пекельної заграви”, підписаний Олегом Голінеєм. Надане Володимиром Поляковим"Прислав календар своїм підписом, прапор бригади і деякі речі, які, чесно кажучи, не тільки прикрасять наш музей. Не просто Герой України, а хлопець мій. Значить, не дарма ми на цій землі живемо".