За інформацією: Суспільне Полтава.
Понад тисячу кущів лаванди вирощують на своєму подвір’ї родина Юлії та Олександра Ткаченків. Займатися цією справою почали понад чотири роки тому. Тоді вони вирішили переїхали жити у село Мачухи, що поблизу Полтави.
Квіти лаванди. Суспільне Полтава"Чоловік сказав, що я дуже хочу жити в селі. Я не хотіла жити в селі, переїжджати з Полтави, з міста. Тому, сказала йому, що давай мені лаванду — будемо жити в селі. Такий у мене непростий був ультиматум", — розповіла власниця лавандового поля.
Фотолокація розташована у селі Мачухи Полтавського району. Суспільне Полтава
Після переїзду родина перетворила власне подвір’я на лавандову локацію, яка розташована у селі Мачухи, що поблизу Полтави.
"Ми купили саджанці тут в Ковалівці, а їх виявилося настільки багато, що ми змушені були засадити три великих ряди лаванди. Ми зрозуміли, що цим не закінчиться і на наступний рік уже ми з насіння саджали, вирощували своє", — продовжила Юлія Ткаченко.
Лавандові кущі. Суспільне Полтава
Спочатку планували посадити п’ять кущів лаванди. Нині ж родина вирощує та доглядає понад тисячу саджанців. Із квітів виготовляють та продають косметичну продукцію. Цим займаються близько чотирьох років.
"Лаванда дуже любить стрижку, це головний момент, який потрібно приділяти в рахунок, якщо ви бажаєте мати кущики лаванди. Це основне. Плюс посіяти газон, плюс замульчувати, плюс вирвати бур'яни, піддобрити, це елементарно. На все це йде дуже багато часу. В нас є зараз дві локації", — додала Юлія Ткаченко.
Фотозона із лаванди. Суспільне Полтава
Цьогоріч лавандову локацію відкрили трохи пізніше. Це через весняні заморозки, розповідає Юлія Ткаченко.
"Цього року лаванда не так тяжко вийшла із зими, як на неї вплинули весняні заморозки. Їх було три і вона дуже тяжко пережила. В нас кущі на от цій великій локації, там де ми планували там, де була в нас фотозона, вони просто стояли чорні, вони стояли сухі. І в нас уже закрадалися думки, що все, в нас сезону цього не буде".
Зони для фотосесій виготоваляли власники власноруч. Суспільне Полтава
У період цвітіння лаванди на полі проводять, зокрема, майстер-класи, заняття з йоги та фотосесії. Весь необхідний для цього реквізит виготовив чоловік власноруч, каже Юлія.
"Покупного в нас дуже мало. Весь реквізит входить у вартість відвідування поля. На полі до нас прийшли відвідувачі, говорять: "Ми виробляємо косметику. Ось вам наші контакти, подумайте, якщо захочете, дзвоніть". Виробництво релоковане з Харкова, працюють тут в Полтаві, є всі документи, в нас договір на виробництво косметики, вдома ми нічого не варимо, не готуємо, тобто, максимально дотримуємося всіх необхідних норм. І виготовили лінійку доглядової косметики", — розповіла власниця лавандового поля.
Лаванду в селі Мачухи вирощують чотири року. Суспільне Полтава
Квітувати лавандове поле цьогоріч почало на початку липня. Триває сезон цвітіння у середньому три тижні.
"Якщо дуже спекотно, буде вона швидше відквітне, якщо будуть дощі вона посиріє, вона буде, непридатна для фотографій, для таких яскравих, тобто не буде цього вау-ефекту. Але на косметику вона нам все одно в будь-якому стані підійде. Скоріше примхи погоди можуть вибити з колії, чим, якісь ті питання, які залежать від тебе".