“Ця алея на своєму місці”: що у Полтавській ТГ зробили для вшанування воїнів

За інформацією: Суспільне Полтава.

Протягом 2024-го року у Полтавській громаді продовжили будівництво меморіальних комплексів на честь загиблих учасників російсько-української війни. Зокрема, триває облаштування меморіалу на Затуринському кладовищі та Алеї Героїв у центрі Полтави. На ці та інші проєкти із вшанування полеглих бійців з бюджету громади витратили понад 25 мільйонів гривень.

Про це Суспільному повідомив депутат Полтавської міськради Вадим Ямщиков.

Протягом 2024-го у Полтаві розпочали облаштування Алеї Героїв у центрі міста. За цей час встановили 180 двосторонніх конструкцій з іменами та короткою довідкою про полеглих бійців. Відкрили її 6 грудня – на день Збройних сил України.

Алею Героїв відкрили у Полтаві 6 грудня. Суспільне Полтава

"Хочу наголосити, що саме родина вибрала місце розміщення щитів. На жаль, не всі мають поховання і не всі могили знаходиться на кладовищі, тому щити пам'яті, перше за все, це можливість прийти для родини, побачити свого захисника увіковічнити пам'ять. По-друге, це для жителів громади, щоб вони могли прийти і віддати шану захисникам жителям нашої громади", — прокоментував Вадим Ямщиков.

На Каштановій алеї у Полтаві відкрили Алею Героїв. Суспільне Полтава

"Перше, що я зробила, це подала матеріали для цієї Алеї, для Алеї Героїв, тобто все там я розписувала, подавала фотографію, які медалі розміщені. Уже пізніше, коли йшли були розроблені макети, мене запрошували, я підходила на затвердження макету прямо через підпис. Все це дуже-дуже узгоджувалося з нами", — розповіла дружина загиблого Сергія Матвієнка Олена Матвієнко.

Облаштування Алеї Героїв у центрі міста. Суспільне Полтава

Також протягом 2024-го року тривало будівництво меморіалу на Затуринському кладовищі. Нині забетонували частину поховань та продовжують встановлювати пам’ятники на другому та третьому рядах, розповів Вадим Ямщиков.

"Зараз іде активне будівництво меморіального комплексу на Затуриному і на Боженка (центральне кладовище Полтави – ред.). Де було рішенням виконкому затверджено і пропрацьовано типовий пам'ятник. І міська рада за свої кошти встановила кожному герою пам'ятник ", — повідомив Вадим Ямщиков.

На Затуринському кладовищі забетонували частину поховань. Суспільне Полтава

"Оце якраз Денису, 25 квітня, він загинув, якраз рівно через два роки ми прийшли до нього, і привезли (комунальники – ред.) пам'ятник його. Але пам'ятники так хаотично перші встановлювали", — розповіла мати загиблого Дениса Палія Таміла Палій.

Як повідомив Суспільному Вадим Ямщиков, 2024-го на меморіальні комплекси витратили понад 25 мільйонів гривень. З них близько 15 – на будівництво меморіалу на Затуринському кладовищі, сім – на будівництво колумбарію та 3,5 – на встановлення щитів на Каштановій Алеї.

Пам’ятники нині встановлюють на другому і третьому ряді меморіалу. Суспільне Полтава

"Хотілося б, звісно, щоб більше до цього долучалося ще активістів, скажем так. Бо критикувати всі вміють, а зробити це важче. Для того, щоб у нас все було, ми повинні об'єднуватися і робити це разом, тому що в об'єднанні наша сила", — прокоментувала Таміла Палій.

Полтавка Таміла Палій прибирає могилу свого сина Дениса Палія. Суспільне Полтава

Як розповів Вадим Ямщиков, у громаді також агітують за проведення щоденної хвилини мовчання, встановлюють меморіальні дошки на фасадах житлових будинків та навчальних закладів та перейменовують вулиці та парки на честь полеглих бійців.

Новини України