Чому на Тернопільщині дорожчає картопля

За інформацією: Суспільне Тернопіль.

Ціна на Картоплю і вересні 2024 року. Суспільне Тернопіль

Про добрий врожай картоплі розповідає і аграрій з Тернопільщини Василь Бедринський.

“Картопля в цьому році дуже сильно вродила. Дуже гарно вродила картопля сорту “Ридимка”, це новий сорт. Врожай — 16 центнерів з одного гектара. Десь на 37% більша врожайність з тої самої площі”. Василь Бедринськийаграрій

Як розповів аграрій, спека вплинула на вологість картоплі, вага картоплини менша.

"Середня вага картоплини 150 — 180 грамів, а зараз важить в середньому 100 грамів. Спека витягнула з неї всю вологу".

Тернопільський ринок. Суспільне Тернопіль

Андрій Беднарський працює в компанії, яка вирощує картоплю на площі 1870 гектарів в межах Тернопільської та Львівської областей. Наразі в агрокомпанії зібрали врожай раннього сорту картоплі на 23% від загальної площі посівів.

“Цьогоріч аномальні погодні умови, посушливі. Якщо Львівська область отримала достатньо опадів, то Тернопільська область на 20% менше. Нам доводилося застосовувати полив”. Андрій Беднарськийкерівник кластера “Картопля” агрокомпанії

За словами Андрія Беднарського, компанія цьогоріч отримає прогнозований, а подекуди навіть більший врожай картоплі. Однак через посуху і спеку для цього довелося застосовувати додаткові засоби і заходи.

Збір картоплі

Збір картоплі

Збір картоплі

В цілому на Тернопільщині врожай картоплі ліпший, ніж минулого року, розповіла начальниця відділу рослинництва обласного департаменту агропромислового розвитку Надія Воскресенська.

Збір урожаю картоплі. Суспільне Тернопіль

“Ми виробили 959 000 тонн картоплі, це більше, ніж достатньо для нашої області, щоб себе забезпечити”. Надія Воскресеньканачальниця відділу департаменту ОВА

"Врожайність в цьому році непогана. Приблизно така, як минулоріч. Трохи навіть краща. Ми вже зібрали 99,5% посаджених площ. Господарства Чортківського району мають врожайність від 250 до 270 центнерів з гектара", — розповіла начальниця відділу департаменту агропромислового розвитку ОВА Надія Воскресенська.

Картопля, яку зібрали на полях Тернопільщини. Суспільне Тернопіль

Про те, що ціна картоплі по Україні зросте, повідомив економіст Олег Пендзин. За його словами, зараз ціни на борщовий набір найдешевші в році, далі дорожчатимуть.

"Основна причина — це дуже спекотне літо. В нас з вами по овочах ситуація є паскудна. Коли ми беремо борщовий набір, маємо цибулю, моркву і картоплю. Це ті частинки борщового набору, які демонструють достатньо серйозний ріст. Морква десь 20%, цибуля 30-35%, картопля 10-12% — це те, що на сьогоднішній момент вже пішло вгору".

Фото: Олег Пендзин “Зараз у нас з вами найдешевша ціна в році. До весни буде тільки ріст”. Олег Пендзинекономіст

"Насправді, я думаю, що цього року ситуація буде достатньо важка. Через падіння середнього рівня доходів населення ми об’єктивно переорієнтовуємося на дешевший сегмент, а дешевий сегмент – це овочі. Коли ми з вами багаті, ми більше їмо м’яса і фруктів, коли бідні – хліба і картоплі. Ця ситуація об’єктивно веде до збільшення попиту на хліб і картоплю", — розповів економіст.

Але остаточно ситуація з ціною картоплі буде відома в жовтні, коли її викопають, повідомив Олег Пендзин.

Слова економіста підтверджує і виконавча директорка Української асоціації виробників картоплі Ольга Самойліченко. За її словами, врожайність картоплі знизилась на півдні України, а от на західні області посуха не надто вплинула.

"Ціна на картоплю в Україні дійшла майже свого піку і сильно змінюватися не буде. Це спричинено тим, що на західних територіях вже почали копати картоплю і ринок буде потроху наповнюватися. Висока ціна цього року сформована високою ціною минулого року, а також значною відсутністю опадів в цьому році, що спричинило затримки в копанні картоплі", — розповіла Ольга Самойліченко.

"Врожайність цього року дещо знизилася, але професійні картоплярі зробили все можливе, щоб отримати врожай, вчасно було внесено потрібні препарати, відкореговано систему захисту".

"Західні і північні області не дуже постраждали від посухи і дозволили отримати врожаї, які хочуть. Стосовно півдня, ситуація значно гірша, врожайність значно постраждала і справді не є такою, якою планувалася. Це ж саме стосується східних областей, які також потерпали від засушливої погоди. Остаточні цифри зараз сказати ще не можливо, копка картоплі триває", — повідомила Самойліченко.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Новини України