Чи загрожує вінничанам Гарячка Західного Нілу?

В Україні підтверджено близько 80 випадків вірусної хвороби

Змінити розмір

Чи загрожує вінничанам Гарячка Західного Нілу?

У двох сусідніх з Вінниччиною областях – на Черкащині та Хмельниччині у вересні і жовтні було підтверджено випадки вірусної хвороби, яка найчастіше передається через укуси комарів, – Гарячка Західного Нілу.

Вінниця.info запитала у Ігоря Матковського, генерального директора Вінницького обласного центру контролю і профілактики хвороб МОЗ України, чи не фіксувались випадки хвороби в нашій області.

«На території Вінницької області не зафіксовано жодного підтвердженого випадку Гарячки Західного Нілу. Але це не означає, що вона не може бути. Тому що в більшості випадків ця гарячка може перебігати в легкій формі і в грипоподібній формі. Тим не менш, настороженість лікарів нашої Вінницької області є, тому що нам присилають зразки саме на це дослідження», – прокоментував Ігор Матковський.

Він зазначив, що на сьогодні в Україні вже близько 80 випадків і декілька зі смертельними наслідками.

«Ми готові до ідентифікації, і заклади охорони здоров’я готові для того щоб надавати допомогу у зв’язку з цим», – додав Ігор Матковський.

Чи загрожує вінничанам Гарячка Західного Нілу?

Довідка.

Гарячка Західного Нілу – небезпечна вірусна хвороба, що передається через укуси комарів.

Основні джерела та резервуари збудника гарячки Західного Нілу в природі – перелітні птахи. Значно менше значення як резервуар інфекції мають деякі дрібні ссавці, гризуни та кажани.

Комарі кусають інфікованих птахів та тварин і можуть передати вірус іншим тваринам або людям. Від людини до людини хвороба не передається. Сприйнятливість до хвороби висока, хоча майже 80 % людей переносять її безсимптомно.

Найчастіше хворіють на гарячку Західного Нілу влітку та восени.

Найбільший ризик у працівників тваринницьких комплексів і птахоферм, людей, які живуть біля водних об’єктів, мисливців, туристів, лісників, військовослужбовців, які тривалий час перебувають біля води або на заболоченій території.

Інкубаційний період 1- 7 днів. Більшість уражених вірусом людей не мають жодних симптомів, дехто має легкі ознаки ГРВІ.

Проти гарячки Західного Нілу не існує вакцини. Лікування симптоматичне і спрямоване на полегшення проявів хвороби.

Після хвороби формується стійкий імунітет.

Вінниця.info, фото на головній ілюстративна

Джерело

Новини України