Чи існує заборона на перетин мостів у Вінниці під час комендантської години: пояснення від патрульної поліції

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Вигляд на центральний міст у Вінниці. Суспільне Вінниця

У Вінниці немає спеціальної заборони або розпорядження, яка би забороняла рух або обмеження мостами у період дії комендантської години. Пересування заборонене із опівночі до 5 ранку по всій території області та у місті Вінниця, наявність квитка на потяг або автобус не надає права порушувати комендантську.

Про це Суспільне Вінниця телефоном розповів речник патрульної поліції Вінницької області Віктор Постоловський.

У понеділок, 21 липня, на сайті Вінницької міської ради зареєстрували петицію про перегляд обмеження руху через центральний міст у Вінниці. Авторка звернення Юлія Полотняна просить пом'якшити та проінформувати владу міста та області про альтернативні маршрути через нібито заборону руху через міст. Про такі обмеження та заборони напередодні писали користувачі соцмереж.

За словами Віктора Постоловського, спеціальної заборони чи обмеження руху мостами у Вінниці в комендантську годину немає. У місті та області комендантська година діє від 24 лютого 2022 року, коли війська РФ почали повномасштабне вторгнення в Україну, та обмежує пересування на вулиці транспортом чи пішки.

"На території Вінницької області з 0:00 до 5:00, відповідно до порядку комендантської години, заборонено перебувати у цей час доби на вулиці та інших громадських місцях без спеціально видатних перепусток та посвідчень. Ці норми діють на підставі закону України "Про правовий режим воєнного стану".

У Вінниці працівники патрульної поліції та інших правоохоронних органів, які забезпечують дотримання комендантської, ставлять блокпости на основних вулицях міста, перехрестях та на в'їзді, також працюють патрулі.

"Ми працюємо в режимі блокпостів та патрулів, які працюють в комендантську годину. На основних вулицях міста діють спільні патрулі поліції, які забезпечують дотримання обмежень для перебування громадян на вулиці під час комендантської години. Наші екіпажі пересуваються та слідкують за порушниками, на основних вулицях, перехрестях та в'їздах до міста. Прив'язки до мостів немає. Людину могли й зупинити на перехресті проспекту Коцюбинського та вулиці Замостянської, там також стояв би екіпаж, який перекрив би рух і не дозволив автомобілю чи громадянам, які йдуть по вулиці, рухатись далі. Їх зупинили би, перевірили документи", — пояснив речник патрульної поліції Вінниччини.

Тимчасові додаткові обмеження на в’їзд чоловіків віком від 18 до 60 років. Суспільне Вінниця

Якщо люди мають квиток на потяг або автобус, який вирушає з Вінниці у період дії комендантської години, Віктор Постоловський радить завчасно доїжджати до вокзалів, аби не порушувати комендантську.

"Радимо користуватись громадським транспортом або брати білети для переїзду з одного міста до іншого на той час, коли це не буде порушувати комендантську годину. Я розумію, що це може створити труднощі, але комендантська година для того й існує, аби в цей час на вулицях не було громадян".

Речник патрульної поліції Вінниччини Віктор Постоловський. Суспільне Вінниця

Адміністративної або іншої форми відповідальності за порушення комендантської години у Вінниці поки немає, проте працівники поліції мають право зупинити громадян та автомобіль для перевірки документів та з'ясування обставин.

"Станом на зараз, саме відповідальності за порушення комендантської години немає. Але поліцейські, патрульні та інші представники, яких залучили до контролю за дотриманням комендантської години, мають право особу зупинити, перевірити її документи, встановити причину, чому вона знаходиться на вулиці в цей час", — розповів Постоловський.

Новини України