За інформацією: Суспільне Полтава.
У Полтаві за тиждень до закінчення терміну оновлення військово-облікових даних утворились черги біля приміщення міського ЦНАПу. Аби отримати необхідну довідку від Центру надання адмінпослуг, сюди приходять щодня понад 800 людей. Чергу спричинюють повітряні тривоги, збій системи та небажання військовозобов’язаних оновлювати дані онлайн.
Про це Суспільному розповіла заступниця Полтавського міського голови Ольга Величко.
Біля приміщення ЦНАПу у Полтаві утворилась черга. Люди стоять годинами, аби встигнути оновити військово-облікові дані до 16 липня включно.
ЦНАП у Полтаві. Суспільне Полтава
"Приходив у суботу. Була тривога 3,5 години, якщо не помиляюсь. Зрозумів, що немає сенсу стояти, і прийшов вже сьогодні о 7-й ранку", — розповів військовозобов’язаний Андрій Мулько.
Закон про мобілізацію набув чинності 18 травня. Військовозобов’язані віком від 18 до 60 років повинні оновити дані протягом 60 днів – до 16 липня включно. Це можна зробити у ТЦК та СП, ЦНАПі чи онлайн за допомогою мобільного застосунку "Резерв+". Далі оновлені дані передаються до державного реєстру "Оберіг".
Що потрібно вказати, аби оновити данні. Суспільне Полтава
Щоб поновити дані потрібно: прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання, номер телефону та за бажанням електронну адресу. Дані щодо проходження ВЛК чи бронювання у ЦНАПі не вносять, розповіла заступниця міського голови Ольга Величко.
"Першого місяця на оновлення приходили десь 100-150, максимум 200 осіб. Останні 10 днів – це 700-800 і більше осіб кожного дня. Всі вирішили робити це в останні дні", — продовжила заступниця Полтавського міського голови Ольга Величко.
Черга на вході у ЦНАП. Суспільне Полтава
Аби уникнути черг, каже Ольга Величко, краще оновлювати дані онлайн.
"ЦНАП не видає якісь інші документи, ніж ті, які, наприклад, через додаток "Резерв+". Спочатку ЦНАП видавав витяг, зараз це згенерований документ з QR-кодом. Тобто, прототип електронного військового документу. Такий самий документ ви можете згенерувати через "Резерв+" і роздрукувати. Якщо "Резерв+" пише: "Зверніться, будь ласка, до ТЦК". Та ж сама історія буде і в ЦНАПі. Вона також підвисає ця система, але ви пробуйте протягом дня. Все ж таки це на робочому місці чи вдома. Можна о 10 вечора почати, коли система розвантажена", — розповіла заступниця Полтавського міського голови Ольга Величко.
Запис в електронну учергу. Суспільне Полтава
"Програмі "Резерв+" я не дуже довіряю. Програми ламаються, їх взламують", — додав військовозобов’язаний Дмитро Білоус.
Скаржиться на роботу онлайн-застосунку і військовозобов’язаний Олександр.
"Резерв+" пише мені, що дані неоновлені у зв’язку з тим, що в ТЦК немає облікової картки. Чому? Я був в армії, став на облік, а ТЦК каже, що немає моїх даних. Тому я звертаюсь до ЦНАПу, і через ЦНАП хочу поновити свої дані. Тому всі люди стоять, і всі хочуть через ЦНАП, бо "Резерв+" не дає повний обсяг оновлення", — продовжив військовозобов’язаний Олександр.
Працівниця ЦНАПу. Суспільне Полтава
Ускладнюють процес оновлення даних збої в системі та повітряні тривоги.
"Система з 18 травня погано працювала, її налаштовували, потім вона працювала дуже добре. Тобто 15 хвилин на одну особу. Зараз це може бути пів години і година", — розповіла заступниця Полтавського міського голови.
За словами заступниці міського голови, з 18 травня у ЦНАПі у Полтаві вже оновили дані понад 8 тисяч людей.
Як повідомляла раніше Суспільному юристка Дар’я Маліннікова, не оновлення облікових даних під час воєнного стану – це адміністративне правопорушення. За це загрожує штраф від 17 до 25 тисяч гривень.