За інформацією: Суспільне Полтава.
До бюро судово-медичної експертизи у Полтаві на упізнання тіл приїхали рідні загиблих від ракетного удару по будівлі інституту зв’язку, що стався зранку 3 вересня. Близько 9:00 утворилась черга. Деякі люди не мають точної інформації, що їхні рідні серед загиблих. Шукають їх також у лікарнях.
Про це повідомила кореспондентка Суспільного з місця події.
Андрій Устименко приїхав із Києва та шукає брата Олексія, який прибув на навчання до Полтави менше тижня тому.
"Йому було 48 років. Навчався у Полтаві на зв’язківця. Є якась надія. Ніхто не повідомив. Я побачив в новинах, та й усе. Останній раз, коли брат був у мережі, співпадає з часом обстрілу до хвилини. Виклик іде, ніхто не відповідає. Я почав обдзвонювати, шукати. Що він серед загиблих — конкретно ніхто не сказав. Олексій був інженером у банку. Потрапив за мобілізацією на навчання. Спочатку навчався у Житомирській області, а потім направили сюди", — розповів Андрій Устименко.
39-річного сина Миколу Зінов’єва з Одеси шукає його мама Лариса. У морзі сподівається не знайти його тіло, говорить жінка.
"Нам вчора зателефонував товариш по службі і сказав, що така біда. Паша (товариш — ред.) зранку його шукав. Виклик на телефон іде. Спочатку сказали, що його поранено, що він у лікарні. А потім сказали, що, швидше за все, він у морзі. Приїхали вночі сюди. Він сам пішов служити, працював на припортовому заводі, де йому дали бронь. Але він все одно пішов", — розповіла Лариса Зінов’єва.
Черга людей, які шукають зниклих після ракетного удару у Полтаві, біля бюро судово-медичної експертизи, 4 вересня 2024-го. Суспільне Полтава
Жінка додала, що син та інші спускались до укриття під час кожної тривоги. Цього разу не встигли. Це підтверджує і його товариш по службі Павло Громовий.
"Я з ним навчався. Просто я вночі навчався, а він вдень. Я в понеділок вночі був, а він вдень у вівторок. Шикувань ніяких не було. О 8:20 починається навчання, 1 годину і 20 хвилин триває урок. Потім 10-15 хвилин перерви. На другому уроці були під час тривоги, якраз закінчувалась перша пара. Ніхто не нехтував тривогою. Тільки прозвучала сирена, всі швиденько свої зошити зібрали і до підвалу. Все робиться по-воєнному, 2-3 хвилини. Там живуть в казармах. Вночі ніхто в казармі не спав, всі по підвалах спали. Чи є загиблі серед учнів коледжу, я не знаю. У них навчальний процес йшов окремо від наших", — розповів чоловік.
Що відомо про обстріл Інституту зв’язку у Полтаві 3 вересня 2024-го
Зранку 3 вересня жителі Полтави чули два звуки вибухів. Вони пролунали близько 09:10. Перед цим у Telegram-каналі Повітряних сил повідомляли про ракету у напрямку Полтави. За кілька хвилин до вибухів у регіоні оголосили про повітряну тривогу ― о 09:08.
Армія РФ влучила у будівлю Інституту зв’язку у Полтаві. Станом на 14:20 повідомили про понад 40 загиблих та більше 180 поранених. Інформацію поширив у своєму Telegram-каналі президент України Володимир Зеленський.
Як повідомив у Telegram-каналі міністр внутрішніх справ Ігор Клименко, з-під завалів дістали 11 людей. У сусідніх будинках вибило вікна та пошкодило фасади.
Проміжок між оголошенням тривоги і влучанням був коротким, тому вибухи застали людей у момент евакуації у бомбосховища, повідомили у Міноборони. За їхніми даними, російська армія використала для обстрілу дві балістичні ракети.
Командування Сухопутних військ 3 вересня повідомило, що проведуть "розслідування, щоб виявити, чи було зроблено достатньо, аби убезпечити життя і здоровʼя військовослужбовців на обʼєкті". Також перевірять, чи належним чином здійснювали керівництво закладом. На подібних об'єктах мають посилити заходи щодо убезпечення особового складу і перевірити дисципліну у військових частинах.
Речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін розповів, що у навчальному закладі під час ракетного удару не було жодних шикувань. Військовий, який перебував в одному з корпусів Інституту зв’язку на момент атаки, також надав таку інформацію Суспільному.
До обласної станції переливання крові 3 вересня звернулося близько 150 людей. Протягом дня в установі заготували близько 75 літрів крові. Про це Суспільному розповів головний лікар обласної станції переливання крові Володимир Рудіков.