“Чекати немає коли”: у Полтаві місцеві відновлюють свої будинки після обстрілу 7 вересня

За інформацією: Суспільне Полтава.

У Полтаві мешканці пошкоджених російською ракетою будинків продовжують ліквідовувати наслідки обстрілу. Замінюють дах, закривають плівкою вікна, прибирають сміття на подвір’ях.

Подвір’я Петра Бойка ― одне з тих, які найбільше зруйнувалося через ракетний удар 7 вересня. За словами чоловіка, поспішають відновити будинок своїми силами до похолодання та дощів.

"Чекати немає коли. Роботи дуже багато перероблено, а ще більше залишилось. Треба розбирати дах повністю, тому що крокви полопались, інакше не зробиш. Комунальники пообіцяли вивезти сміття. Дах у більше 100 тисяч гривень може обійтись, вікна теж недешево ― тисяч 50. Допомагали друзі внука, зятя, сина, мої товариші допомагали", ― сказав Петро Бойко.

Двір та будинок родини Петра Бойка у Полтаві через тиждень після російського обстрілу, який стався 7 вересня 2024-го. Суспільне Полтава

Найбільше ракетою РФ пошкоджений будинок Тетяни Сиволобової. Після обстрілу жінка вдома ще не була, розповіла її донька Наталія Ніколенко:

"Почула вибух, і на неї полетіла зі стелі люстра. Це те, що вона запам’ятала. Виходу з хати не було. Маму виносили через вікно на рятувальній дошці. У неї фізичних пошкоджень немає, але психологічний, моральний стан дуже тяжкий".

Хату жінки нині рідні відбудовують самостійно. Планують подавати документи, аби отримати допомогу від держави за програмою "єВідновлення".

Будинок Тетяни Сиволобової, який найбільше пошкодило через російський обстріл 7 вересня 2024-го року. Суспільне Полтава

"Ми позакривали розбиті вікна плівкою, зробили тимчасові двері в будівлю, вигребли трохи будівельного сміття, розібрали дах. Зараз будемо робити тимчасовий дах. Були два сараї, їх знесло повністю. Рада пропонувала нам шифер, але навіть стіни пішли тріщинами, будинок не новий, то шифер буде заважкий для цього", ― розповіла Наталія Ніколенко.

Задля отримання матеріальної допомоги до Полтавської міської ради звернулися 299 людей. Про це Суспільному розповів заступник Полтавського міського голови Володимир Чередниченко:

"Ми надавали будівельні матеріали у вигляді шиферу і цвяхів 27 помешканням. Надано 498 листів шиферу. Плануємо співпрацювати з благодійними організаціями щодо відновлення пошкодженого майна".

Один із будинків у Полтаві, на якому замінили дах після російського обстрілу 7 вересня 2024-го. Суспільне Полтава

Плівку та OSB-плити надали благодійні організації. Чи отримають люди грошові компенсації із бюджету громади, нині вирішують, сказав Володимир Чередниченко.

Внаслідок ракетного удару РФ 7 вересня у Полтаві зазнали руйнувань більше 80 будівель та два медичні заклади.

Новини України