Центр захисту безпритульних тварин: наскільки він необхідний Полтаві

За інформацією: Суспільне Полтава.

У Полтаві відтермінували створення комунального підприємства, яке б опікувалося безпритульними тваринами. Це питання відправила на доопрацювання на профільній комісії.

Про це в ефірі Українського радіо "Полтава" розповіла заступниця голови робочої групи з питань поводження з тваринами та регулювання чисельності безпритульних тварин на території Полтавської громади Ольга Жуковська.

"На щастя, із настанням незалежності набрання чинності Закону "Про захист тварин від жорстокого поводження" КАТП 1628 і міській раді довелося йти на реформу. Дякувати "Юному європейцю" зоозахисній організації, ще років 10-12 тому вони були перші, хто почав реформувати цю сумнозвісну "живодьорню" на Нижньомлинській, 33, і там функціонує пункт перетримки безпритульних тварин".

Нині у громаді чисельність безпритульних тварин регулюють методом "відлов-стерилізація-випуск в ареал перебування". Для повноцінного ж і ефективного функціонування підприємства із такими завданнями і повноваженнями, воно має бути виокремленим.

"Обрання керівника має відбутися на конкурсній основі. Якщо ми хочемо створити функціональне комунальне підприємство, яке буде працювати, ми не можемо брати 3-5 посад на один функціонал. Ми не хочемо вийти за 4,3 мільйони, які зараз ідуть на зарплати існуючого відділу, бо бюджетні кошти, це не той випадок, коли можна розгулятися".

Питання створення нового підприємства для тварин у Полтаві могло зрушити з місця раніше.

Пункт перетримки безпритульних тварин КАТП – 1628. Фото: Суспільне Полтава"Багато років як виділена земельна ділянка у районі ГРЛ. Більше того, управлінням ЖКГ був замовлений і оплачений з бюджетних коштів проєкт стерилізаційного центру на тій ділянці. Те, що було доступно для пересічних полтавців, я бачила, що як на сьогодення – це космічний проєкт, там адмінбудівля на два поверхи і таке інше. Але за цей проєкт уже заплачені кошти платників податків, і мені неприємно, що він покривається пилюкою у замовника. Моя особиста позиція: взяти його за основу, подивитися, що там зроблено і відкоригувати".

У планах зоозахисників – залучення благодійників для облаштування нового Центру захисту тварин, а після – участь у грантових програмах.

Більше слухайте нас за посиланням.

Новини України