За інформацією: Суспільне Хмельницький.
Центр підтримки вимушених переселенців “Я — Маріуполь” у Франківську відзначив другу річницю. Суспільне Івано-Франківськ
30 червня 2024 року у центрі підтримки вимушених переселенців "Я — Маріуполь" в Івано-Франківську відзначили другу річницю від його створення. Щомісяця тут отримують послуги приблизно 2,5 тисячі людей.
Про це у коментарі Суспільному розповіла керівниця центру Ольга Крохмальова.
Виступає керівниця центру “Я — Маріуполь” в Івано-Франківську Ольга Крохмальова. Івано-Франківськ, 30 червня 2024 року. Суспільне Івано-Франківськ
З її слів, для відзначення річниці підготували дві локації. Для дітей запросили ілюзіоніста. Для дорослих також організували розважальну програму та нагородження активних учасників центру і тих, хто допомагає Силам оборони України.
Тетяна Бойко переїхала до Івано-Франківська з Маріуполя 29 лютого 2022 року. Тут вона живе з дітьми, а чоловік захищає Україну на фронті. Центр "Я — Маріуполь", говорить жінка, допоміг їй адаптуватися в новому місті.
Учасникам відзначення другої річниці Центру “Я — Маріуполь” вручили подарунки. Івано-Франківськ, 30 червня 2024 року. Суспільне Івано-Франківськ
"Є гуманітарна допомога, медична, психологічна. Для нас організовують цікаві виїзди в інші міста. Це відволікає та згуртовує нас. Добре, коли в новому місті є ті, кого знаєш", — розповідає Тетяна Бойко.
Юлія Александрова теж проживає в Івано-Франківську від початку повномасштабної війни Росії проти України. Вона каже: центр "Я — Маріуполь" для неї цінний тим, що в ньому можна поспілкуватися з людьми з рідного міста.
Юлія Александрова з Маріуполя живе у Франківську від початку повномасштабної війни Росії проти України. Івано-Франківськ, 30 червня 2024 року. Суспільне Івано-Франківськ
"Часто приходимо сюди. Наша дитина відвідує тут дитячий простір, а я користуюся послугами. Приходжу на манікюр, стрижку. Дівчата гарно обслуговують. Коли приходиш сюди, то почуваєш себе, наче вдома, бо зустрічаєш знайомих людей зі свого міста. Можемо разом обговорити різні події, і це допомагає їх пережити", — говорить Юлія Александрова.
Ольга Крохмальова розповідає: спочатку в центрі надавали гуманітарну допомогу, а також послуги лікаря, юриста, психолога, організували простір для дітей. Упродовж двох років до цього переліку додали й послуги помічника ветерана, фахівця ЦНАПу. А ще відкрили пункт побутового сервісу.
Під час відзначення другої річниці центру “Я — Маріуполь” в Івано-Франківську відзначили найактивніших учасників. Івано-Франківськ, 30 червня 2024 року. Суспільне Івано-Франківськ
"Усі послуги мають попит. Якщо на початку ми казали, що першочергово надаємо гуманітарну допомогу і послуги психолога, то зараз — це послуги для організації свого життя. Змінився перелік питань, які ставлять люди, наприклад, для юридичної підтримки. Спочатку — це переважно було встановлення факту смерті або консультації щодо відновлення документів. Зараз додалися питання щодо підтвердження права власності, успадкування", — розповідає Ольга Крохмальова.
З її слів, у 2022 році Івано-Франківськ став сьомим містом за порядком, у якому відкрили центр "Я — Маріуполь". Зараз в Україні діє 27 таких центрів.