За інформацією: Суспільне Полтава.
У кількох містах Полтавщини підняли "Прапор Надії" — біло-чорний стяг, що має на меті нагадувати про людей, які безвісти зникли або перебувають у полоні. Зокрема, такі символи з’явилися на адміністративних будівлях у Полтаві та Кременчуці.
Про це повідомили кореспонденти Суспільного, які були на місцях подій. Також "Прапор Надії" підняли і в Миргороді, про що повідомив міський голова Сергій Соломаха.
Підняття “Прапору Надії” у Миргороді 22.07.25. Фото: Facebook/Миргородська Міська Рада
У Полтаві біло-чорний стяг, нині відомий як "Прапор Надії", підняли над будівлею міськради.
"Дуже лаконічна ідея — ідея, яка має чітко передати різницю між добром і злом, має чітко передати боротьбу між темрявою і світлом, і має чітко передати те, що наша надія, боротьба і пам'ять буде жити, допоки ми не повернемо кожного", — зауважила ветеранка 36-ї ОБрМП Галина Гриценяк.
Над будівлею Полтавської міської ради 22 липня підняли “Прапор Надії”. Суспільне Полтава
"Я працюю з дружинами зниклих. Я знаю, який це біль. Я думаю, що це потрібно для того, щоб люди розуміли проблему, щоб люди звертали увагу. Потрібно, щоб розуміли, що відбувається в країні для того, щоб усвідомлювали, що поряд є ті, хто стоять на сторожі, ті, хто боронять і ті, хто загинув або зник безвісти", — додала місцева жителька Людмила Василенко.
"Прапор Надії" — це неофіційний символ вшанування пам’яті українських військовополонених та зниклих безвісти. Він складається з двох смуг білого та чорного кольорів. Його розробили влітку 2024 року. Автором його дизайну є Сергій Волинський — ветеран російсько-української війни, командир 36-ї окремої бригади морської піхоти, учасник оборони Маріуполя та колишній військовополонений.
Воїн Сергій Волинський із Полтави започаткував ініціативу “Прапор Надії”. Фото: Facebook/Сергій Волинський
"Мені здається, що ця ініціатива свята, що це саме той крик душі, який буде об'єднувати спільну трагедію. Підрозділи різні, ситуації різні. Ми маємо цивільних, які перебувають у полоні, некомбатантів, маємо військовополонених, маємо людей, які безвісти зникли. І вони мають точно знати, що Україна про них не забула, що Україна зробить все, щоб вони повернулись додому", — розповів ветеран, автор ідеї "Прапора Надії" Сергій Волинський.
Герой України, ветеран Сергій Волинський на презентації проєкту “Прапор Надії” у Полтаві. Суспільне Полтава
"Прапор є соціальним проєктом і його мета висвітлити це питання, показати, що ми єдині в боротьбі. Ідея з’явилася під час нашого відрядження командою в Сполучені Штати Америки. Ми спілкувалися там із великою кількістю ветеранських організацій, переймали досвід. І ми побачили в них їхній прапор, їхній символ державний, який пройшов чималий шлях для того, щоб бути затвердженим на державному рівні. І насправді нас дуже зворушила ця ідея", — зазначила Галина Гриценяк.
У центрі Полтави 22 липня підняли “Прапор Надії”. Суспільне Полтава
Влітку 2024-го Сергій Волинський опублікував петицію з проханням закріпити "Прапор Надії" серед офіційної державної символіки. Президент Володимир Зеленський цю ініціативу підтримав. Нині "Прапор Надії" має затвердити Кабінет Міністрів.
"Спільно з «Укрзалізницею» він був вивішений на 100 вокзалах України. Спільною з «Укрпоштою» він був вивішений у 21 обласному центрі на центральних відділеннях «Укрпошти». Велика кількість обласних і міських адміністрацій підтримала вивішення прапору", — додала Галина Гриценяк.
У Полтаві на будівлі головпоштамту підійняли біло-чорний “Прапор Надії”. 18.07.2025. Суспільне Полтава
"Звичайно, треба. Чого ж не треба? Шанувати, щоб пам'ятали. Потрібно тільки роз'яснювати, щоб люди розуміли, що саме означає цей прапор. Мені здається, таких ініціатив точно мало. І забагато такого не буває. Люди звикають до всього. На жаль", — прокоментувала місцева жителька Тетяна.
22 липня "Прапор Надії" здійняли також над будівлею Полтавської ОВА. Також цей символ розмістили над адміністративними будівлями в Кременчуці та Миргороді.
“Прапор Надії” у Кременчуці підняли 22 липня 2025-го. Суспільне Полтава