“Це сфабрикована справа, бо людина має свій погляд на життя”: мати політвʼязня Сізікова про вирок сину

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

Політвʼязень Олександр Сізіков. Кримська солідарність

Олександр Сізіков — один із понад сотні кримських мусульман, яких російські силовики переслідують за тяжкими кримінальними статтями. Незрячого фігуранта четвертої Бахчисарайської групи у "справі Хізб ут-Тахрір" окупанти засудили до 17 років позбавлення волі.

Мати політв’язня Олена розповіла Суспільне Крим, що встиг зробити син за останні чотири роки, коли перебував під домашнім арештом та в якому стані наразі знаходиться Олександр.

"Зробив дім. Перекрив дах. Підняв на дві цеглини. Пінопластом утеплив. Оце все побудував. Оцей сарай старий повністю зніс, новий за чотири роки повністю з нуля побудував", — наголосила жінка.

У Олександра перша група інвалідності та ще низка хронічних захворювань. Зір чоловік втратив п’ятнадцять років тому.

"Він пережив тяжку аварію. У нього металева пластина у голові. Немає селезінки. Він повністю сліпий на обидва ока. Йому необхідно приймати ліки. Щотри місяці проходити профілактичне лікування", — розповіла мати Олександра.

За словами Олени, сина ці недуги не зламали. Олександр має сильну жагу до життя — любить читати і слухати музику.

"Він навіть почав вивчати арабську мову. Це все його книги. Спеціально на замовлення робили, щоб за Брайлем людина могла вивчати мусульманську релігію, молитви, хадіси".

Політвʼязень Олександр Сізіков. Фото із домашнього архіву Сізікова

Зазначається, що шрифт Брайля Олександр опанував ще й для письма. Завдяки цій навичці політбранець згодом склав перелік на понад шістдесят пунктів порушень його прав російським судом.

"Саня, він молодець. Він дійсно герой. Така от сильна, вольова людина. Жага до життя. Дуже справедливий… Написав цілий список порушення цих прав. Їхній закон за вироком. У нього тут 63 пункти", — розповіла Олена Сізікова.

Політвʼязень Олександр Сізіков. Фото із домашнього архіву Олександра Сізікова

Окупаційна влада звинувачує Олександра у створенні осередку мусульманської партії Хізб ут-Тахрір. Вона вільно діє у багатьох країнах світу, проте в Росії визнана терористичною, а її членів переслідують.

Вперше російські силовики затримали Сізікова у 2020 році. Тоді ж окупаційний Сімферопольський суд відправив його під домашній арешт, що тривав до 14 вересня 2024-го.

"Ані зібратися, нічого не дали. Зайшли. Він лежав, спав. Погано почувався зранку. Тягнули. Нашвидку він зібрався. Він не збирався, я його збирала. Він тільки вдягнувся, а цей, не знаю його як назвати, нелюд, тягнув. Погрожував, що застосує до нього фізичну силу, якщо він буде пручатися. Я кажу: “Яке пручатися? Він не бачить. Він лише на звук може реагувати”, — розповіла мати політвʼязня.

Олена Сізікова. Суспільне Крим

Російські силовики повідомили Олені, що виконують вирок апеляційного суду, який напередодні залишив в силі рішення попередньої інстанції — 17 років позбавлення волі.

"17 років — це рахуйте смертельний вирок… Ніякого пом’якшення вироку. Не вказано, що у нього є інвалідність. Ось просто написано, що має якусь інвалідність", — наголосила Сізікова.

Новини України